UE
DOBRE PRAKTYKI
Foto z filmu o projektach interreg

Obejrzyj film promocyjny o projektach z województwa pomorskiego – Interreg 2014-2020

Kadr z filmu Interreg 2014 - 2020 w województwie pomorskim.
09.11.2022
Anna Galic
Anna
Galic
AUTOR
Anna Galic
Anna
Galic
09.11.2022

Poznaj międzynarodowe projekty: Biking South Baltic - rozwój międzynarodowej ścieżki rowerowej nr 10, Amber Heritage - udostępnienie bursztynowego dziedzictwa, Clean - nowa oczyszczalnia ścieków w Ostaszewie, DAIMON - ocena zagrożenia Bałtyku skażeniami.

Film przedstawia ciekawe projekty z województwa pomorskiego zrealizowane w ramach Programów Interreg perspektywy finansowej lat 2014-2020.

  1. Czy wiesz, że z Kopenhagi do Gdańska można przejechać na rowerze specjalnie wyznaczonym szlakiem? Jest on częścią ogólnoeuropejskiego systemu dróg rowerowych EUROVELO.
  2. Gdzie znajduje się największa bryła bursztynu na świecie?  Co zyskało Muzeum Bursztynu w nowej siedzibie w Wielkim Młynie dzięki projektowi Amber Heritage?
  3. Poznaj projekt Clean, którego zadaniem jest rozwój infrastruktury służącej zachowaniu czystego środowiska w Ostaszewie. Co zrobiono dla gminy w ramach projektu?
  4. Czy w głębinach Bałtyku spoczywają niebezpieczne substancje z okresu I i II wojny światowej? Jakie działania podejmuje Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie?

Województwo Pomorskie, Muzeum Gdańska, gmina Ostaszewo oraz Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie są partnerami międzynarodowych projektów zrealizowanych w ramach Programów Interreg 2014 – 2020.

Film powstał na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego. Mamy nadzieję, że stanie się on inspiracją dla nowych pomysłów projektowych w naszym województwie.

Film z audiodeskrypcją dostępny do pobrania poniżej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Interreg odwiedź stronę Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej www.ewt.gov.pl  lub naszą stronę regionalną – zakładka programy Interreg.

Do pobrania
Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)