Aktualności

Międzynarodowy program wymiany akademickiej z Wielką Brytanią

Rząd brytyjski uruchamia nowy, międzynarodowy program wymiany akademickiej - Program Turinga.

Wielka Brytania nie będzie uczestniczyła w kolejnym programie Erasmus+ , docenia jednak korzyści wynikające z międzynarodowej wymiany edukacyjnej i akademickiej, stąd nowy program.

Pierwsze wymiany planowane są  na przyszły rok akademicki i w pierwszym roku działalności programu planuje się przeznaczyć ponad 100 mln funtów na sfinansowanie międzynarodowej wymiany akademickiej, stażów oraz praktyk zawodowych dla około 35 tysięcy brytyjskich studentów i uczniów.

Ambasad Wlk. Brytanii ma nadzieję, że polskie uniwersytety i szkoły zaangażują się we współpracę z brytyjskimi jednostkami edukacyjnymi w ramach Programu Turinga oraz zaoferują fundusze dla polskich uczniów, studentów oraz kadry dydaktycznej i naukowej na wymianę z Wielką Brytanią.

Więcej informacji na temat Programu Turinga znajduje się na portalu: www.turing-scheme.org.uk/

Informacje skierowane do międzynarodowych partnerów zainteresowanych wymianą międzynarodową z brytyjskimi uniwersytetami i szkołami znaleźć można tutaj: https://www.turing-scheme.org.uk/project-community/international-engagement/ 

Materiał własny.

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.