UE
POŁUDNIOWY BAŁTYK
Województwo Pomorskie w projekcie „Pomorska Noc Naukowców (NightMission)” z programu Horyzont Europa 2021-2027

Województwo Pomorskie w projekcie „Pomorska Noc Naukowców (NightMission)” z programu Horyzont Europa 2021-2027

Fot. Pixaby.com
19.02.2024
Sylwia Bryła
Sylwia
Bryła
AUTOR
Sylwia Bryła
Sylwia
Bryła
19.02.2024

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż projekt „Pomorska Noc Naukowców” uzyskał dofinansowanie z programu Horyzont Europa 2021 – 2027. Koordynatorem projektu jest Gdański Uniwersytet Medyczny, dofinansowanie dla kolejnych edycji wydarzenia, zaplanowanych na lata 2024 i 2025, wynosi blisko 1,2 mln zł.

Projekt pt. Pomeranian Researchers Night: European Challenges And Missions Closer To The Citizens (akronim NightMission) angażuje najważniejszych partnerów regionalnych: Uniwersytet Gdański, Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, Instytut Oceanologii PAN w Sopocie oraz Centrum Nauki Experyment i Centrum Hevelianum.

Realizacja projektu będzie wspierana również przez Urząd Miejski w Gdańsku, Urząd Miasta Gdyni, a także Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Pomorska Noc Naukowców w latach 2024 i 2025 dotyczyć będzie wyzwań czekających Europę przed 2030 r. Odpowiedzi, jakie dostarczą na nie prowadzone prace badawcze, będą podstawową tematyką organizowanych spotkań i stoisk naukowych. Naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego skupią się na tematyce walki z nowotworami przez pryzmat badań naukowych, profilaktyki i leczenia.

Wydarzenia tegorocznej Pomorskiej Nocy Naukowców odbędą się 27 września 2024 r. w całym Trójmieście. Przed głównym wydarzeniem, w czerwcu 2024 r., organizowany będzie także cykl spotkań z dziećmi ze szkół podstawowych i liceów pod hasłem Naukowcy w Szkołach!. Jego celem będzie popularyzacja nauki i pracy badawczej jako potencjalnej drogi rozwoju kariery zawodowej.

Ponadto projekt NightMission przewiduje atrakcyjny pakiet szkoleń dla trójmiejskich naukowców dotyczący najlepszych praktyk oraz metod popularyzacji nauki. Cykl szkoleniowy w trybie mieszanym stacjonarnie oraz online rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Materiały ze strony Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego więcej informacji TUTAJ

 

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)