UE
POŁUDNIOWY BAŁTYK
Interreg Południowy Bałtyk – wkrótce otwarcie naboru na projekty małej skali!

Interreg Południowy Bałtyk - wkrótce otwarcie naboru na projekty małej skali !

Fot. Pixaby.com
12.02.2024
Sylwia Bryła
Sylwia
Bryła
AUTOR
Sylwia Bryła
Sylwia
Bryła
12.02.2024

Pierwszy nabór na projekty małej skali w programie Interreg Południowy Bałtyk zostanie otwarty 22 lutego 2024 r. Konkurs potrwa do 21 marca 2024 r.

W konkursie w szczególny sposób zachęcamy do uczestnictwa lokalne podmioty, społeczności regionalne, mniejsze stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Projekty małej skali muszą być realizowane w międzynarodowym partnerstwie zgodnie z zasadami programu i powinny wnieść wkład w osiągnięcie jego celów. Powinny także ułatwić realizację rozwiązań, które przyniosą korzyści obszarowi programu i jego mieszkańcom.

Informacje na temat warunków udziału w naborze znajdują się na stronie programu.

Webinar

Wspólny Sekretariat (WS) organizuje webinar dla potencjalnych wnioskodawców. Spotkanie odbędzie się online (MS Teams), 20 lutego 2024 r., w godz. od 10:00 do 12:00. Podczas wydarzenia przedstawiciele WS zaprezentują ogólne zasady i charakterystykę projektów małej skali oraz wniosek aplikacyjny. Będzie również sesja pytań i odpowiedzi.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, należy zarejestrować się do 19 lutego do godz. 16:00 (CET). Link do wydarzenia zostanie wysłany tylko zarejestrowanym uczestnikom.

Formularz rejestracyjny
Agenda
Zasady udziału w wydarzeniu

 

Budowanie partnerstwa

Wspólny Sekretariat organizuje także wydarzenie online dla potencjalnych partnerów projektów małej skali, aby wspomóc ich w tworzeniu silnych partnerstw. Spotkanie będzie znakomitą okazją do przedstawienia pomysłów projektowych i organizacji, aby znaleźć nowe możliwości dla transgranicznej współpracy. WS zaprasza potencjalnych wnioskodawców, interesariuszy i ekspertów z całego regionu Południowego Bałtyku.

Webinar odbędzie się w aplikacji Zoom we wtorek 27 lutego 2024 r. między 10:00 a 11:20 (CET).

Rejestracja na wydarzenie jest otwarta do 23 lutego. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do wydarzenia chwilę po rejestracji.

Formularz rejestracyjny
Agenda
Zasady udziału w wydarzeniu

Poszukiwanie partnerów do projektu wspierają także punkty kontaktowe (PK). Partnerstwa projektowe, które poszukują dodatkowych partnerów, powinny dostarczyć koncepcję projektu do PK. Podmioty  z woj. pomorskiego zapraszamy do  kontaktu z  punktem kontaktowym.

Małe i średnie przedsiębiorstwa nie mogą uczestniczyć  jako partnerzy regularni w naborze dla projektów małej skali, jedynie jako partnerzy stowarzyszeni. Mogą natomiast organizacje pozarządowe, należy jednak wcześniej sprawdzić kwalifikowalność organizacji.

Indywidualne konsultacje projektu

Wspólny Sekretariat zaplanował także organizację konsultacji online dla idei projektowych. Konsultacje odbędą się między 5 a 7 marca oraz  12 a 14 marca br. Każdy pomysł projektowy, który jest w opracowaniu można skonsultować tylko jeden raz. Przyszły projekt musi być reprezentowany przez partnera wiodącego, który może zaprosić do udziału kolejnych partnerów projektu. Konsultacje trwają około jedną godzinę i są prowadzone w języku angielskim.

Aby wziąć udział w konsultacjach, partner wiodący musi zarejestrować się najpóźniej 7 dni przed spotkaniem. Formularz z ukończoną idea projektową musi być wysłany do WS najpóźniej 5 dni przed spotkaniem.

Formularz projektowy znajduje się na stronie programu.
Formularz rejestracyjny
Zasady konsultacji

Więcej informacji na temat nadchodzącego naboru na małe projekty znajdą Państwo na stronie southbaltic.eu

Informacje na temat programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 znajdą Państwo na naszej stronie programymiedzynarodowe.pomorskie.eu

 

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)