UE
PROGRAMY INTERREG
Projekt Województwa Pomorskiego w ramach programu Interreg Europa 2021-2027 zatwierdzony!

Projekt Województwa Pomorskiego w ramach programu Interreg Europa 2021-2027 zatwierdzony!

fot.pixaby.com

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż projekt pt. „Inteligentne połączenie regionalnych ekosystemów badań i innowacji z europejskimi programami R+I” pod akronimem SMART CON EUROPE, otrzymał dofinansowanie w ramach 2 naboru wniosków w programie. Jest to najlepiej oceniony projekt wśród wniosków z polskimi liderami, w samym 2 naborze udział brały podmioty z całej Europy.

Projekt ten będzie dotyczył budowania systemu wsparcia udziału podmiotów lokalnych i regionalnych w programach międzynarodowych zarządzanych centralnie przez Komisję Europejską oraz Interreg, w tym przygotowania systemu wsparcia dla MŚP w Pomorskiem.

  • Liderem Projektu jest: Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
  • Partnerami projektu są:
  • Pomorskie – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (Departament Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego oraz Departament Rozwoju Gospodarczego)
  • Francja region – Hauts de France Region,
  • Portugalia – region Alentejo i stowarzyszenie NERE – Business Association of the Region of Évora i Commission for Regional Development and Coordination of the Alentejo,
  • Finlandia – miasto Seinajoki wraz z spółką Into – Seinäjoki Ltd i City of Seinäjoki,
  • Hiszpania – Agencja Innowacji Prowincji GaliciaGalicia Innovation Agency,
  • Grecja – Uniwersytet Zachodniej Macedonii oraz region Zachodniej Macedonii – University of Western Macedonia i  Region of Western Macedonia.

W projekcie przewiduje się działanie pilotażowe w woj. pomorskim, które będzie polegał na wdrożeniu nowego wachlarza usług doradczych i wsparcia MŚP w przygotowaniu projektów do programów międzynarodowych w ramach projektu systemowego pn. Pomorski System Usług Doradczych realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A (działanie to jest dedykowane dla małych i średnich przedsiębiorstw z woj. pomorskiego).

Więcej informacji na temat programu Interreg Europa znajdą Państwo na naszej stronie programymiedzynarodowe.pomorskie.eu

Ponadto zapraszamy na stronę programu Interreg Europa 2021-2027,  gdzie znajdą Państwo listę wszystkich projektów wybranych do dofinansowania w 2 naborze wniosków w programie.

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)