UE
EUROPA
16 maja 2023, Warszawa – spotkanie informacyjne na temat naboru wniosków Interreg Europa

16 maja 2023, Warszawa – spotkanie informacyjne na temat naboru wniosków Interreg Europa

24.04.2023
Agnieszka Święcka
Agnieszka
Święcka
AUTOR
Agnieszka Święcka
Agnieszka
Święcka
24.04.2023

Szanowni Państwo uprzejmie zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat naboru wniosków Interreg Europa, które odbędzie się 16 maja w Warszawie w MFiPR.

Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa zaprasza 16 maja 2023 roku na spotkanie informacyjne na temat drugiego naboru wniosków. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie (ul. Wspólna 2/4). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o możliwości udziału będzie decydować kolejność zgłoszeń.

W programie Interreg Europa 2021-2027 wnioski o dofinansowanie można składać do 9 czerwca 2023 roku. Propozycje projektowe mogą dotyczyć wszystkich zagadnień polityki spójności.

Projekty Interreg Europa są realizowane przy udziale partnerów z wielu krajów. Międzynarodowa wymiana doświadczeń i dobrych praktyk wzmacnia potencjał instytucji zajmujących się polityką regionalną. Program nie finansuje działań infrastrukturalnych (np. budowy mostów, termomodernizacji itp.) ani projektów badawczych.

Zaproszenie na spotkanie 16 maja adresujemy szczególnie do:

  • władz centralnych, regionalnych i lokalnych, w tym jednostek budżetowych
  • instytucji publicznych, m.in. agencji, uczelni, instytutów, stowarzyszeń władz publicznych, państwowych osób prawnych itp.,
  • prywatnych podmiotów non-profit z osobowością prawną, m.in. fundacji, prywatnych uczelni, izb itp.

Konsultacje indywidualne

Dla aplikantów wiodących Wspólny Sekretariat zaplanował w Warszawie sześć konsultacji indywidualnych. Konsultacje będzie prowadził w języku angielskim ekspert z Sekretariatu (nie będzie tłumaczenia na język polski). Godziny konsultacji będzie można rezerwować od 21 kwietnia. W tym celu należy na stronie programu Interreg Europa (https://www.interregeurope.eu/ask-for-feedback):

  1. Założyć konto (Step one: Join the community).
  2. Wypełnić formularz online Project idea (Step two: Submit your project idea).
  3. Poprosić Wspólny Sekretariat o opinię na temat naszej propozycji projektowej (Step three: Ask for feedback on your project idea) – 21 kwietnia pojawi się możliwość wyboru konsultacji w Warszawie.

 

Program spotkania https://www.ewt.gov.pl/media/116421/Program.pdf

 

Formularz rejestracyjny online

https://www.ewt.gov.pl/strony/formularz-rejestracyjny-na-spotkanie-informacyjne-na-temat-drugiego-naboru-wnioskow-interreg-europa-16-maja-2023-r-warszawa/

Informacje i dokumenty Interreg Europa po polsku

https://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/programy-interreg-2021-2027/program-interreg-europa-2021-2027/

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)