UE
REGION MORZA BAŁTYCKIEGO
Nowa strona internetowa Obszaru Tematycznego Turystyka w ramach Strategii Regionu Morza Bałtyckiego

Nowa strona internetowa Obszaru Tematycznego Turystyka w ramach Strategii Regionu Morza Bałtyckiego

Od marca br. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna pełni rolę Koordynatora Obszaru Tematycznego TURYSTYKA w ramach Strategii Bałtyckiej dla Regionu Morza Bałtyckiego (SUE RMB). Zapraszamy na oficjalną stronę Policy Area Tourism, na której prezentujemy wszelkie niezbędne informacje o Planie działania. Link do strony TUTAJ (https://www.balticsea-region-strategy.eu/pa-tourism-about )

Zachęcamy do śledzenia informacji, które pojawiają się na stronie oraz kontaktu z Koordynatorem Obszaru – Magdą Leszczyna-Rzucidło (m.rzucidlo@prot.gda.pl).

W ramach Obszaru Turystyka międzynarodowe konsorcja inicjują i aktywnie realizują projekty, platformy oraz procesy mające na celu np. wypracowanie wspólnych rozwiązań lub polityk.

Taka konstrukcja umożliwia aktywizowanie interesariuszy w regionie Morza Bałtyckiego. Reprezentujących bardzo różne dziedziny i instytucje poprzez współpracę na wielu poziomach: rządowym, regionalnym i lokalnym. Z udziałem ośrodków badawczych, akademickich, struktur regionalnych, instytucji zarządzających programami operacyjnymi, a także sektora prywatnego.

Istotą Strategii jest współpraca na wielu poziomach: rządowym, regionalnym i lokalnym, z udziałem świata nauki, ośrodków badawczych, akademickich, struktur regionalnych, instytucji zarządzających programami operacyjnymi. Ponadto  sektora prywatnego. SUE RMB jest realizowana w oparciu o środki w ramach istniejących instrumentów finansowych UE.

Implementację Strategii oparto na Planie Działania, zawierającym Obszary Tematyczne i Działania Horyzontalne. Plan Działania SUE RMB opiera się na trzech nadrzędnych celach: ochrona morza, rozwój połączeń w regionie, wzrost dobrobytu (Save the Sea, Connect the Region, Increase Prosperity). 

Więcej o Strategii na stronie: https://www.balticsea-region-strategy.eu/

Więcej informacji nt. programów Interreg znajdziecie Państwo także na naszej stronie internetowej www.programymiedzynarodowe.pomorskie.eu

 

 

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)