UE
EUROPA ŚRODKOWA
panele fotowoltaiczne

Projekty Interreg Europa Środkowa pomagają w transformacji energetycznej

19.07.2022
Anna Galic
Anna
Galic
AUTOR
Anna Galic
Anna
Galic
19.07.2022

W marcu 2022 roku, krótko po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę, Komisja Europejska ogłosiła plan uniezależnienia Europy od rosyjskich paliw kopalnych na długo przed 2030 rokiem. W całej Europie Środkowej władze lokalne i regionalne zmagają się transformacją energetyczną.

Do Państwa dyspozycji przedstawiamy najlepsze narzędzia i wskazówki z projektów, które mogą pomóc w przejściu na czystą energię. Znajdą tu Państwo rozwiązania, które pomogą regionom i miastom stać się bardziej efektywnymi energetycznie i mniej zależnymi od paliw kopalnych.

Obejmują one między innymi zestaw narzędzi dotyczących zintegrowanych instrumentów finansowych dla rozwiązań energooszczędnych,
strategie i plany działania na rzecz lepszego planowania energetycznego oraz inteligentne rozwiązania w zakresie wprowadzania stref niskiej emisji

Rozwiązań jest znacznie więcej, a Interreg Europa Środkowa stale aktualizuje tę stronę, zamieszczając na niej dodatkowe informacje z projektów.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o programie to zapraszamy na stronę www.ewt.gov. lub na naszej stronie w zakładce programy interreg.

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)