UE
WYDARZENIA
Peer Review w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Peer Review w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

04.07.2022
Ewa  Pelplińska-Pusz
Ewa
Pelplińska-Pusz
AUTOR
Ewa  Pelplińska-Pusz
Ewa
Pelplińska-Pusz
04.07.2022

W dniach 30.06 – 1.07.2022 roku odbyła się pierwsza wzajemna ocena (Peer Review) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Spotkanie miało na celu budowanie systemu wsparcia udziału podmiotów lokalnych i regionalnych w programach międzynarodowych zarządzanych centralnie przez Komisję Europejską oraz Interreg.

Spotkanie prowadzili eksperci tematyczni platformy learningowej Interreg Europa: Marc Pattinson, Thorsten Kohlisch oraz Kristaps Ročāns.

W ramach narzędzia oferowanego przez program Interreg Europa przedstawiciele instytucji z Francji, Holandii, Niemiec i Portugalii dzielili się doświadczeniem oraz rezultatami i wnioskami wdrożonych projektów i rozwiązań we własnych regionach.

Dwudniowe spotkanie pozwoliło zadać liczne pytania do zagranicznych partnerów, którzy udzielali wyczerpujących odpowiedzi oraz prezentowali przykłady doświadczeń tzw. najlepszych praktyk w powyższym zakresie. Dostarczona wiedza ekspercka oraz rekomendacje dla wszystkich licznie zgromadzonych uczestników będą stanowiły inspirację w tworzeniu nowych projektów i rozwiązań dla naszego regionu w kolejnych latach.

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)