UE
PROGRAMY INTERREG
ulica w mieście

Festiwal Miejski URBACT 2022

24.01.2022
Anna Galic
Anna
Galic
AUTOR
Anna Galic
Anna
Galic
24.01.2022

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2022 roku odbędzie się Festiwal Miejski URBACT 2022. Miejscem imprezy jest Francja, miasto Pantin w metropolii Wielkiego Paryża. ZAPISZCIE TE DATY W KALENDARZU!

W bieżącym roku planujemy „PRAWDZIWE” spotkanie. Mamy nadzieję, że warunki sanitarne na to pozwolą.

Wydarzenie organizuje francuska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Odbędzie się w mieście Pantin. Pantin znajduje się na obszarze aglomeracji paryskiej na terenie La Cité Fertile. Jest to jeden z największych obiektów kulturalnych z tzw. “miejsc trzecich” na terenie Paryża. Położone jest na dawnych terenach kolejowych. La Cité Fertile ma na celu zbliżyć ze sobą ludzi i tworzyć ekosystem przeznaczony do transformacji ekologicznej.

Charakter tego miejsca pełni kluczową rolę w osiągnięciu neutralności węglowej tej edycji Festiwalu. Organizacja Festiwalu Miejskiego URBACT w Pantin  nastawia się na skorzystanie z proekologicznego zasilanego energią odnawialną oraz wykorzystanie lokalnej, sezonowej żywności roślinnej. Warto zauważyć, że będzie kompensowana emisja dwutlenku węgla powstałego w wyniku podróży uczestników i pozostałego śladu węglowego. Reasumując są to niektóre z działań, które utorują drogę kolejnym, już neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla wydarzeniom w programie URBACT.

Jest wiele powodów do świętowania: rozpoczęcie nowej, czwartej edycji programu URBACT, pokazanie osiągnięć Sieci Planowania Działań, bycie znowu razem oraz więcej niespodzianek i zabawy…

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)