UE
Obliczenia matematyczne na tablicy

Dokument roboczy programu ESPON – potencjał i wyzwania cyfryzacji w planowaniu przestrzennym

Dokument roboczy ESPON pod nazwą: "Potencjał i wyzwania cyfryzacji w praktyce planowania" jest do Państwa dyspozycji.

Pandemia pokazała, że ​​kontynuacja życia w zmienionych warunkach wymaga solidnych cyfrowych usług publicznych oraz zaawansowanych technologii we wszystkich państwach członkowskich. W celu sprostania tej sytuacji specjaliści opracowali dokument roboczy ESPON DIGIPLAN czyli: „Potencjał i wyzwania cyfryzacji w praktyce planowania”.

Na okres inwestycyjny 2021–27 Komisja Europejska zaproponowała dwa konkretne cele polityczne, które nadają priorytet inwestycjom cyfrowym. Celem pierwszym jest inteligentniejsza Europa dzięki innowacjom, cyfryzacji, transformacji gospodarczej i wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw.  Celem drugim jest bardziej połączona Europa z sieciami cyfrowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem roboczym – ESPON DIGIPLAN lub artykułem na stronie ESPON. Poznacie Państwo rozwój i stan planów cyfrowych w kilku krajach europejskich.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dokumentu zapraszamy na stronę programu. O programie EPSON możesz też dowiedzieć się na naszej stronie internetowej w zakładce PROGRAMY INTERREG, ESPON.

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)