UE
ESPON
Uliczka w mieście

27 stycznia odbędzie się konferencja pn. „Okrągły stół ESPON w sprawie praktyk zrównoważonej urbanizacji i użytkowania gruntów”

20.01.2022
Anna Galic
Anna
Galic
AUTOR
Anna Galic
Anna
Galic
20.01.2022

27 stycznia w godzinach 9.00 - 12.00 odbędzie się wirtualna konferencja pn. „Okrągły stół ESPON w sprawie praktyk zrównoważonej urbanizacji i użytkowania gruntów”.

Krajowy Punkt Kontaktowy Programu ESPON – Departament Strategii w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej zachęca do udziału w wydarzeniu pn. „Okrągły stół ESPON”. Jest to pierwsze w tym roku wydarzeniu on-line organizowanym przez ESPON. Seminarium poświęcone będzie zrównoważonej urbanizacji i dobrym praktykom dotyczącym kształtowania i użytkowania przestrzeni. Odbywa się w ramach projektu SUPER (Sustainable Urbanization and land-use Practices in European Regions). Projekt ten analizował zmiany użytkowania gruntów w Europie od 2000 roku i zawierał przegląd interwencji i ich wpływ na urbanizację. Jest związany z celem UE  – brakiem zmiany użytkowania gruntów na tereny miejskie do 2050 r.

Spotkanie ma miejsce w czwartek 27 stycznia br. o godz. 9:00 czasu polskiego.

Więcej o programie ESPON przeczytasz na naszej stronie w zakładce PROGRAMY INTERREG.  Osoby chcące wziął udział w wydarzeniu proszę o zarejestrowanie się na stronie: https://site.evenium.net/sustainable-urbanisation-land-use-forum/registration

 

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)