Trwa nabór na dofinansowanie projektów pilotażowych dotyczących przetestowania modeli telemedycznych, opracowanych w ramach predefiniowanego projektu dotyczącego polityki w zakresie telemedycyny i e-zdrowia. W konkursie mogą brać udział szpitale ponadregionalne i instytuty badawcze w partnerstwie z podmiotami leczniczymi świadczącymi opiekę medyczną w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Przedmiotem naboru wniosków jest wybór beneficjentów, którzy przetestują w warunkach rzeczywistych modele telemedyczne, a także przeprowadzą działania profilaktyczne w tym zakresie. Projekty pilotażowe będą realizowane w następujących dziedzinach: kardiologia, geriatria, psychiatria, diabetologia, choroby przewlekłe oraz położnictwo. Ostatni z modeli zostanie wkrótce dołączony do konkursu.
Realizacja projektów pilotażowych przyczyni się do osiągnięcia rezultatu Programu Zdrowie, jakim jest zmniejszenie nierówności społecznych w zdrowiu, w tym poprawa dostępu do usług opieki zdrowotnej w zakresie telemedycyny i e-zdrowia.
Operator Programu zachęca do wdrażania projektów w partnerstwie z instytucjami funkcjonującymi w obszarze ochrony zdrowia z Państwami-Darczyńcami (Norwegii).
Całkowita kwota dostępna w ramach naboru to 10 782 353 euro. Minimalna wartość dofinansowanie projektu wynosi 200 000 euro, a maksymalna wartość dofinansowania wynosi 675 000 euro.
Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu składania wniosków Ministerstwa Zdrowia do 13 lutego 2022 roku.
Szczegóły na stronie Operatora Programu Zdrowie.