UE
POLSKA-ROSJA
Wystawa „Ekologia bez granic” promująca Program Polska-Rosja zagościła w naszym urzędzie

Wystawa „Ekologia bez granic” promująca Program Polska-Rosja zagościła w naszym urzędzie

Siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku fot. materiał własny
01.09.2021
Dominika Niksa
Dominika
Niksa
AUTOR
Dominika Niksa
Dominika
Niksa
01.09.2021

Wystawa "Ekologia bez granic", zwycięskich prac dzieci z Polski i Rosji w konkursie zorganizowanym przez Wspólny Sekretariat Techniczny w Olsztynie, zawitała do naszego urzędu.

Miło nam poinformować, że od 1-7 września br. w holu głównym naszego urzędu przy ulicy Okopowej 21/27 będzie można oglądać wystawę pt. „Ekologia bez granic” prac plastycznych dzieci ze szkół podstawowych z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, które nagrodzone zostały w konkursie zorganizowanym przez Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 z okazji Światowego Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia 2020 r. oraz 30-lecia programów transgranicznych INTERREG. Wystawa nawiązuje również do projektów z obszaru tematycznego „Środowisko”, których realizacja od 2020 roku jest finansowo wspierana przez Program Polska-Rosja 2014-2020.

Prace gościły już między innymi w Oliwskim Ratuszu Kultury w Oliwie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Bibliotece Manhattan oraz Forum Gdańsk.

Warto dodać, że Program Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 to ważne dla naszego regionu źródło finansowania przedsięwzięć w różnych obszarach tematycznych, a przedstawiciele naszego urzędu od lat zasiadają w strukturach komitetu programującego i monitorującego tego programu, współuczestnicząc w jego przygotowaniu i realizacji.

Wszystkie wyróżnione prace można obejrzeć również online pod linkiem: https://plru.eu/en/pages/88

wnętrze holu urzęduwnętrze holu urzęduwystawa w urzedziewystawa w urzedzieplakat

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)