UE
FUNDUSZE NORWESKIE
pellet

Trwa nabór wniosków na budowę instalacji do produkcji pelletu

https://pixabay.com/

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że do 31 marca 2021 r. trwa nabór koncepcji projektowych na "Budowę instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu" w Programie Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu.

Głównym celem trwającego naboru jest zmniejszenie ubóstwa energetycznego i poprawa jakości powietrza na terenach miejskich i wiejskich. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez wykorzystanie lokalnej biomasy do produkcji paliwa przeznaczonego dla ubogich energetycznie gospodarstw domowych oraz zastąpienie pomocy społecznej oferowanej tym gospodarstwom w formie np. paliwa węglowego paliwem w postaci pelletu, które pochodzić będzie z lokalnie dostępnej biomasy rolnej i leśnej.

Na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w zakładce pytania i odpowiedzi znajdą również Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naboru pelletowego, m.in.:

  • w jaki sposób określić poziom ubóstwa energetycznego na terenie gminy/ powiatu?
  • jakie wydatki mogą być kwalifikowalne w naborze?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do zapoznania się z odpowiedziami, a także do zadawania pytań dotyczących naboru pod adresem: mfeog@klimat.gov.pl

Materiał pochodzi ze strony www.eog.gov.pl

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)