UE
ERASMUS+
Plan rowności płci -zdjęcie przedstawia kobiety i mężczyzn

Komunikat dotyczący statusu uczestnictwa Zjednoczonego Królestwa w programie Erasmus+ (nabory 2014-2020) – wizy

Uczestnicy, którzy studiują, szkolą się, pracują jako wolontariusze lub przebywają za granicą w ramach staży, praktyk, wymian realizowanych w ramach programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności, o które z powodzeniem ubiegali się w programów Erasmus+ i EKS w latach 2014-2020, będą mogli uczestniczyć w całym okresie wymiany.

Obejmuje to zarówno uczestników ze Zjednoczonego Królestwa (UK) wyjeżdżających za granicę, jak i uczestników zagranicznych przybywających do UK.

Decyzja dotycząca przyszłych rozstrzygnięć nie ma wpływu na udział Zjednoczonego Królestwa w bieżących programach Erasmus+ / Europejskim Korpusie Solidarności na lata 2014–2020, a Narodowa Agencja w UK będzie kontynuować zarządzanie dofinansowanymi w ramach tych programów projektami w latach 2021-2025.

WIZY

W przypadku osób podróżujących do Zjednoczonego Królestwa po 31 grudnia 2020 r. należy mieć na uwadze, że może być konieczne spełnienie określonych wymagań dotyczących wyjazdu. Uczestnicy programu Erasmus+ podróżujący do UK w celu odbycia stażu lub wolontariatu na dowolny okres będą potrzebować wizy, jednak nie dotyczy to staży trwających krócej niż 6 miesięcy. Uczestnicy powinni sprawdzić, czy obowiązuje ich wiza, wchodząc bezpośrednio w link. Dodatkowa opłata za opiekę zdrowotną może mieć zastosowanie w procesie ubiegania się o wizę.

Zalecamy, aby organizacje wysyłające zapoznały się bezpośrednio z wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii.

Materiał pochodzi ze strony www.erasumusplus.org

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)