Program URBACT w obliczu pandemii Covid-19 udziela miastom cennych lekcji na temat rozwiązania problemu bezdomności
Systemy społeczne musiały szybko się do nich przystosować. Nie inaczej wyglądała sytuacja w 9 miastach będących częścią projektu ROOF* w ramach Europejskiej Sieci Planowania Działań URBACT, dotyczącego zakończenia problemu bezdomności dzięki rozwiązaniom mieszkaniowym. Poradzenie sobie z sytuacją, w której należało pilnie pomóc najbardziej zagrożonej grupie, tj. bezdomnym, zwłaszcza osobom nocującym pod gołym niebem oraz mieszkającym w schroniskach, wymagało wzmożonych i skoordynowanych wysiłków.
Z czasem niechciana pandemia Covid-19 udzieliła także 9 miastom z sieci ROOF kilku cennych lekcji oraz przyniosła zaskakujące i niespodziewanie pozytywne rezultaty: bezdomni po raz pierwszy znaleźli dach nad głową w niewielkich, tymczasowych domkach, osoby od wielu lat nocujące pod gołym niebem znalazły schronienie, nietradycyjna infrastruktura została wykorzystana do zakwaterowaniu bezdomnych, udało się nawiązać współpracę pomiędzy interesariuszami oraz zmienić nastawienie opinii publicznej. Po niemal roku funkcjonowania w trybie awaryjnym i napotykania skrajnych trudności w zarządzaniu lockdownem w przypadku osób bezdomnych, w końcu możemy wykorzystać szczególnie korzystną okazję: szansę na rozwiązanie problemu bezdomności poprzez wsparcie strategii „Najpierw mieszkanie".
Więcej TUTAJ
Materiały pochodzą ze strony www.urbact.eu
Aktualności
KE w trybie pilnym ogłasza nabór na projekty dot. wariantów koronawirusa w ramach programu HORYZONT
09.04.2021HORYZONT EUROPA konferencja inaugurująca w Polsce program Ramowy UE na rzecz badań i inowacji
07.04.2021Prezentacja projektów I konkursu Mini Call
06.04.2021Nowy przewodnik po programie ERASMUS.
02.04.2021Konsultacje publiczne programu Interreg Europa 2021-2027 od 15 marca do 16 kwietnia 2021.
30.03.2021Szanowny Beneficjencie!
W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu
Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.