Przejdź do komentarzy

Konsultacje publiczne na temat priorytetów Horyzontu Europa w latach 2021-2024

Komisja Europejska rozpoczęła ostatnie publiczne konsultacje na temat pierwszego planu strategicznego dla programu Horyzont Europa. Będzie on podstawą do formułowania programów prac i tematów konkursowych na pierwsze cztery lata nowego unijnego programu badań i innowacji. Zachęcamy do podzielenia się swoimi opiniami z Komisją – ankieta jest otwarta do 18 września 2020 r.

Komisji zależy, by program Horyzont Europa był ukierunkowany na najważniejsze kwestie, dlatego proces jego projektowania jest możliwie jak najbardziej wspólny. Do tej pory w tym procesie wzięło udział ponad 9000 osób, co czyni go jednym z największych wspólnych projektów, jakie kiedykolwiek prowadziła Komisja. Przygotowując się do uruchomienia programu w 2021 r., Komisja rozpoczęła ostatnie konsultacje.

– Przejście do zrównoważonej, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla i cyfrowej przyszłości musi stać się podstawą naszego wyjścia z kryzysu związanego z koronawirusem. Twój udział będzie miał duże znaczenie, ponieważ największy wpływ możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zrobimy to razem. Zaangażuj się na rzecz silnej, zrównoważonej i konkurencyjnej Europy. Liczę na Ciebie! – zaapelowała Mariya Gabriel, unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

W badaniu zebrane zostaną opinie z całej Europy i spoza niej, które pomogą zweryfikować wpływ, zainicjować debaty i nowe pomysły. Otrzymane informacje wesprą realizację programu Horyzont Europa, zwłaszcza w drugim filarze programu „Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa".

Kluczowym wydarzeniem w tym procesie wspólnego projektowania będą wirtualne Europejskie Dni Badań i Innowacji, które odbędą się od 22 do 24 września 2020 r., podczas których omówione zostaną wyniki ankiety.

Komisja zaprasza wszystkich zainteresowanych priorytetami UE w zakresie badań naukowych i innowacji do wzięcia udziału w konsultacjach, które zakończą się 18 września 2020 r.

 

Ankieta  znajdą Państwo TUTAJ

Materiały ze strony Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE

view szablon artykułu

PROGRAMY CENTRALNE I INNE

Broszura „Bringing nature back through LIFE"

Zachęcamy do zapoznania się z kompleksowym przeglądem projektów LIFE ostatnich lat.

W ramach programu Horyzont kolejne miliardy z UE na badania i innowacje

660 mln euro – tyle pozyskała Polska w kończącym się właśnie unijnym programie badań i innowacji Horyzont 2020 (2014-2020). To o 65 proc. więcej niż w analogicznym okresie jego poprzedniej edycji (2007-2013) – wynika z analizy przygotowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Przez ostatnie sześć lat skorzystały z niego aż 832 polskie podmioty, czyli o połowę więcej niż w latach 2007-2013.

Gdański Ośrodek Sportu został liderem projektu w ramach Programu Erasmus + Akcja Sport

Gdański Ośrodek Sportu od stycznia 2021 roku będzie realizować projekt „Green Run Label – ecological education through running events".

Fundusze norweskie i EOG - aktualny harmonogram naborów

Zachęcamy do zapoznania się z uaktualnionym terminarzem naborów - wg stanu na 22 października 2020 r.

Przedłużenie terminu zakończenia naborów

Przedłużenie terminu zakończenia naborów w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu do 31.12.2020.

PROGRAMY INTERREG

Wspólne działania i priorytety 2021+ na XVIII Forum Rosyjskim

26.10.2020 zachęcamy do udziału w sesji organizowanej przez Program Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Zwycięzcy wirtualnego rajdu rowerowego “Polska-Rosja”

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami wirtualnego rajdu rowerowego zorganizowanego przez Program Polska-Rosja.

Przyszłość Programu Interreg Polska-Rosja 2021-2027

Zapraszamy do udziału w warsztatach online dotyczących przygotowania Programu Interreg Polska-Rosja 2021-2027.

Wyniki konkursu fotograficznego

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Program Region Morza Bałtyckiego.

Przygotowanie części finansowej raportu okresowego/ końcowego projektu w programie Polska - Rosja

Wspólny Sekretariat Techniczny przygotował dokument „Przygotowanie części finansowej raportu okresowego/ końcowego projektu".

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.

 Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj