Przejdź do komentarzy

Konsultacje publiczne na temat priorytetów Horyzontu Europa w latach 2021-2024

Komisja Europejska rozpoczęła ostatnie publiczne konsultacje na temat pierwszego planu strategicznego dla programu Horyzont Europa. Będzie on podstawą do formułowania programów prac i tematów konkursowych na pierwsze cztery lata nowego unijnego programu badań i innowacji. Zachęcamy do podzielenia się swoimi opiniami z Komisją – ankieta jest otwarta do 18 września 2020 r.

Komisji zależy, by program Horyzont Europa był ukierunkowany na najważniejsze kwestie, dlatego proces jego projektowania jest możliwie jak najbardziej wspólny. Do tej pory w tym procesie wzięło udział ponad 9000 osób, co czyni go jednym z największych wspólnych projektów, jakie kiedykolwiek prowadziła Komisja. Przygotowując się do uruchomienia programu w 2021 r., Komisja rozpoczęła ostatnie konsultacje.

– Przejście do zrównoważonej, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla i cyfrowej przyszłości musi stać się podstawą naszego wyjścia z kryzysu związanego z koronawirusem. Twój udział będzie miał duże znaczenie, ponieważ największy wpływ możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zrobimy to razem. Zaangażuj się na rzecz silnej, zrównoważonej i konkurencyjnej Europy. Liczę na Ciebie! – zaapelowała Mariya Gabriel, unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

W badaniu zebrane zostaną opinie z całej Europy i spoza niej, które pomogą zweryfikować wpływ, zainicjować debaty i nowe pomysły. Otrzymane informacje wesprą realizację programu Horyzont Europa, zwłaszcza w drugim filarze programu „Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa".

Kluczowym wydarzeniem w tym procesie wspólnego projektowania będą wirtualne Europejskie Dni Badań i Innowacji, które odbędą się od 22 do 24 września 2020 r., podczas których omówione zostaną wyniki ankiety.

Komisja zaprasza wszystkich zainteresowanych priorytetami UE w zakresie badań naukowych i innowacji do wzięcia udziału w konsultacjach, które zakończą się 18 września 2020 r.

 

Ankieta  znajdą Państwo TUTAJ

Materiały ze strony Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE

view szablon artykułu

PROGRAMY CENTRALNE I INNE

NFOŚiGW podpisał umowy na dwa największe w historii polskie projekty LIFE

Dofinansowane otrzymały projekty LIFE pn.: „LIFE EKOMAŁOPOLSKA – Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii" oraz „Wdrażanie planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy".

Konkurs dla innowacyjnych rozwiązań zwalczających COVID-19

Konsorcjum Inno4cov-19 ogłosiło konkurs mający za zadanie zapewnienie wsparcia finansowego firmom opracowującym innowacyjne rozwiązania, przyczyniające się do zwalczania pandemii COVID-19. Nabór wniosków prowadzony jest w systemie ciągłym do 31 maja 2021 r.

Erasmus, czyli klucz do przedsiębiorczości i innowacji – debata online

Zapraszamy na debatę online „Erasmus, czyli klucz do przedsiębiorczości i innowacji". Redaktor Grzegorz Sadowski wraz z zaproszonymi ekspertami rozmawiali o elementach programu Erasmus+, które wpływają na gospodarkę i rozwój miast tj.: dofinansowanie placówek oświatowych i podmiotów aktywnych w obszarze edukacji, mobilność międzynarodowa oraz wolontariat długoterminowy.

Jakich języków uczyć? ERASMUS+

Jakich języków uczyć? Czy w roku 2020 uczymy ich skutecznie? Jaką rolę w uczeniu się pełni nauczyciel, a jaką nowoczesna technologia? Jakie zmiany obserwujemy w edukacji językowej ostatnich lat?

Kolejne spotkanie online z ekspertami Programu Edukacja. Zapraszamy!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Operator Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021) zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu online z ekspertami Zespołu Programu Edukacja, którzy będą dostępni 2 grudnia 2020 r. w godzinach 10.00-11.00 na platformie Zoom.

PROGRAMY INTERREG

Szybsza komercjalizacja biomarkerów w celu poprawy leczenia

W 2017 r. Ruszył projekt, którego ambitnym celem jest ułatwienie i ujednolicenie procesu komercjalizacji nowych biomarkerów.

Nabór w ramach seed money dla szwedzkich organizacji w regionie Morza Bałtyckiego

Szwedzkie organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie ze Szwedzkiego Instytutu w celu współpracy z organizacjami z krajów regionu Morza Bałtyckiego oraz organizacjami z krajów Partnerstwa Wschodniego UE.

Strategiczna ocena oddziaływania na środowisko Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027 – konsultacje społeczne w Polsce 26.11.2020

Instytucja Zarządzająca transnarodowym programem Interreg Europa Środkowa 2021-2027 (Miasto Wiedeń) rozpoczęła 6 listopada konsultacje społeczne Strategicznej oceny oddziaływania na środowisko Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027.

Manifest Młodych Ludzi o kształcie Europejskiej Polityki Terytorialnej!

Manifest dla młodzieży autorstwa młodzieży w sprawie przyszłość Europejskiej Współpracy Terytorialnej.


Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.

 Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj