Przejdź do komentarzy

Aktualności

Pomóż Komisji kształtować nowy konkurs poświęcony EUGreenDeal w ramach programu Horyzont 2020

Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne dotyczące kształtowania tematów nowego konkursu European Green Deal call

Konkurs Europejski Zielony Ład ma na celu zmobilizowanie badań i innowacji do wspierania sprawiedliwej, zrównoważonej i nie wykluczającej nikogo transformacji społecznej w procesie odbudowy po pandemii koronawirusa. Udział w ankietach można wziąć do 3 czerwca 2020 r. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wyrażenia swojej opinii!

Komisja ma nadzieję, że konkurs przyczyni się do ekologicznego i cyfrowego ożywienia gospodarczego oraz do zwiększenia odporności społecznej, na przykład w rolnictwie, przyspieszenia różnorodności biologicznej odnawialnych źródeł energii, czystego transportu i modernizacji w kierunku czystego i zamkniętego przemysłu.

Oczekuje się, że projekty stosunkowo szybko przyniosą konkretne wyniki i pokażą, w jaki sposób badania i innowacje mogą dostarczyć konkretnych rozwiązań dla głównych priorytetów Green Deal.

Właśnie dlatego zaproszenie do składania wniosków będzie wspierać:

  • aplikacje pilotażowe, projekty demonstracyjne i innowacyjne produkty
  • innowacje dla lepszego zarządzania zieloną i cyfrową transformacją
  • innowacje społeczne i łańcuch wartości.

Oprócz stawiania na rozwój technologiczny i demonstracje konkurs Europejski Zielony Ład zachęca do eksperymentów i innowacji społecznych, które dadzą nowe sposoby na zaangażowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmocnienie pozycji obywateli.

Zaproszenie do składania wniosków EU Green Deal będzie dotyczyć 11 obszarów:

  • osiem obszarów tematycznych odzwierciedla osiem kluczowych kierunków pracy w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. W każdym obszarze jeden lub więcej tematów dotyczy któregoś z wyzwań European Green Deal. Tematy dotyczą konkretnych innowacji technologicznych i społecznych, które mogą stosunkowo szybko pomóc w zrównoważonej transformacji po epidemii koronawirusa;
  • trzy obszary horyzontalne (wzmacnienie wiedzy; wzmacnienie pozycji obywateli; współpraca międzynarodowa), które obejmują osiem obszarów tematycznych i oferują perspektywę długoterminową w zakresie realizacji przekształceń określonych w European Green Deal.

Komisja Europejska opublikowała projekty tematów konkursowych i prowadzi konsultacje społeczne na temat ostatecznego kształtu zaproszeń do składania wniosków. Każdy może pomóc w kształtowaniu tych tematów, biorąc udział w ankietach dla każdego obszaru. Swoją opinię można wyrazić do 3 czerwca 2020.

Po zakończeniu konsultacji, Komisja sformułuje ostateczne tematy konkursowe i otworzy nabór wniosków – w połowie września 2020 r. Planowany termin składania wniosków upłynie pod koniec stycznia 2021 r.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

view szablon artykułu


            

 

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj