Przejdź do komentarzy

REJESTRACJA NA WYDARZENIA ORGANIZOWANE W REGIONIE

Zapraszamy na pomorskie webinarium Programu ESPON 2021-2027 !

Webinarium odbędzie się w dniu 27 października br. o godz. 10.00 Rejestracja na webinarium Programu ESPON jest już otwarta !

Link rejestracyjny :https://zoom.us/webinar/register/WN_RwcUCLnXTV2o1Z0t0x0lsg

W programie webinarium:

  • Wprowadzenie do nowego Programu 2021-2027 – Pan dr Wiktor Szydarowski, Dyrektor ESPON EGTC (EGTC – EUWT – Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej);
  • Doświadczenia polskie w Programie ESPON – Pani Iga Zupok-Gierwatowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej;
  • Jak projektować zrównoważone miasta? - prezentacja wyników projektu ESPON SUPER - Zrównoważona urbanizacja oraz modele zagospodarowania przestrzennego w Europie – dr Katarzyna Wojnar, Uniwersytet Warszawski.

ESPON 2020 jest programem Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020. Jego zadaniem jest dostarczanie i rozpowszechnianie analiz i informacji o europejskich, regionalnych i lokalnych trendach w zakresie zatrudnienia i rynku pracy, modeli inwestycyjnych, obszarów funkcjonalnych, transportu, zmian demograficznych, dziedzictwa kulturowego, zmian klimatycznych, wykorzystania gruntów i ograniczenia zasobów, infrastruktury, łączności i dostępności, świadczenia usług publicznych, regionów metropolitalnych, małych i średnich miast, etc. Dane te wspierają zintegrowane podejście terytorialne i umożliwiają zwiększenie zasięgu analiz porównawczych (benchmarking) poszczególnych regionów, miast, a także makroregionów europejskich, co w konsekwencji przyczynia się do określenia i zbadania nowych możliwości rozwoju i wzrostu gospodarczego.

Celem programu jest wzmocnienie efektywności polityki spójności UE oraz innych polityk sektorowych i programów finansowanych z Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych (EFSI) oraz wspieranie realizacji Strategii Europa 2020 poprzez opracowywanie, rozpowszechnienie i promocję danych terytorialnych, dotyczących całego obszaru 28 państw członkowskich UE oraz 4 państw partnerskich: Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii.

Strategia programu obejmuje realizację pięciu celów szczegółowych:

  • lepsze opracowywanie danych terytorialnych poprzez badania stosowane i analizy,
  • usprawniony transfer wiedzy i analityczne wsparcie użytkownika,
  • usprawnione obserwacje terytorialne i narzędzia do analiz terytorialnych,
  • szerszy zasięg i korzystanie z danych terytorialnych,
  • uproszczone, skuteczniejsze i efektywniejsze przepisy dotyczące realizacji oraz bardziej zaawansowane wsparcie w ramach programu.

Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w kwocie 41,3 mln EUR
na lata 2014-2020.

Więcej informacji na stronie ESPON:https://www.espon.eu/

Materiał własny.

view szablon artykułu

PROGRAMY CENTRALNE I INNE

EU4Health otwarto zaproszenia do składania wniosków w ramach programu prac na 2021 rok.

13 października na portalu Funding and Tennders opublikowano kolejne nabory projektów w ramach programu prac 2021.

Konkursy w ramach Horyzont Europa dla klastra Zdrowie na rok 2022 już ogłoszone!

Nowe konkursy w ramach programu Horyzont Europa na rok 2022 w klastrze Zdrowie zostały już oficjalnie ogłoszone i od 6 października 2021 r. otwarty jest też system składania wniosków.

Misje w ramach programu Horyzontu Europa oficjalnie uruchomione!

Komisja uruchomiła dziś pięć nowych misji UE. Są one nową i innowacyjną formą współpracy na rzecz poprawy jakości życia ludzi w Europie i poza nią. Celem misji UE jest stawienie czoła poważnym wyzwaniom w dziedzinie zdrowia, klimatu i środowiska oraz osiągnięcie ambitnych i inspirujących celów w tych obszarach. Program Horyzont Europa zapewni wstępne finansowanie misji w wysokości 1,9 mld euro do 2023 r.


Regionalne webinarium informacyjne nt. funduszy unijnych dla zdrowia 2021-2027 w dniu 6 października br.

Zapraszamy do udziału w webinarium nt. funduszy unijnych dla zdrowia 2021-2027, które odbędzie się dnia 6 października br. w formule online.

PROGRAMY INTERREG

Zapraszamy na rozpoczęcie nowego programu Interreg Europe (2021-2027).

Wydarzenie odbędzie się w formie on line w dniach 24 - 27 października. Będzie to siódma edycja „Europy, współpracujmy!" Zapraszamy do spotkania z decydentami, ekspertami i praktykami z całej Europy.

Programy Interreg 2021-2027 – możliwości współpracy ponad granicami

19 października br. odbyło się wydarzenie „Interreg 2021-2027 – możliwości współpracy ponad granicami". Spotkanie zorganizowane zostało przez Departament Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej .

Stała wystawa w ładowniach Sołdka.

8 października br. w ładowniach „Sołdka" miała miejsce inauguracja wystawy stałej pt. „Sołdek i jego czasy", będąca zwieńczeniem, największego od 1985 roku, remontu rudowęglowca w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA.

Konferencja roczna programu Interreg Południowy Bałtyk - 20 października 2021

Ruszyła rejestracja na konferencję roczną programu Interreg Południowy Bałtyk na lata 2014-2020. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy na pomorskie webinarium Programu ESPON 2021-2027 !

Webinarium odbędzie się w dniu 27 października br. o godz. 10.00 Rejestracja na webinarium Programu ESPON jest już otwarta !

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.

 Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj