Przejdź do komentarzy

PROGRAMY CENTRALNE I INNE

Wyniki społecznych konsultacji w 11 obszarach EU Green Deal Call

Zaproszenie do składania wniosków EU Green Deal Call będzie dotyczyć 11 obszarów: 8 tematycznych, które odzwierciedlają kluczowe kierunki pracy w ramach Europejskiego Zielonego Ładu i 3 horyzontalne, tj. wzmocnienie wiedzy, wzmocnienie pozycji obywateli i współpraca międzynarodowa.​

Prawie 6000 odpowiedzi i 500 dokumentów nadesłali uczestnicy konsultacji społecznych dotyczących kształtowania tematów nowego konkursu EU Green Deal Call, które Komisja Europejska prowadziła on-line w okresie od 19 maja do 3 czerwca 2020r.

Czytaj także:  Pomóż Komisji kształtować nowy konkurs poświęcony EU Green Deal

Europejski Zielony Ład ma na celu zmobilizowanie badań i innowacji do wspierania sprawiedliwej, zrównoważonej i nie wykluczającej nikogo transformacji społecznej w procesie odbudowy po pandemii koronawirusa. Głównym celem Europejskiego Zielonego Ładu jest uczynienie Europy neutralną dla klimatu do 2050 r.

Z przeprowadzonego przez Komisję badania wynika, że ​​ najistotniejszymi tematami konkursów Zielonego Ładu w programie Horyzont 2020 wydają się być: różnorodność biologiczna, energooszczędne budynki i trwałe chemikalia. Chociaż różnorodność biologiczna jest uważana za najpilniejszą to sam projekt treści konkursu został uznany za źle napisany, podobnie było w przypadku badań nad transformacją energetyczną w Afryce. Tematy zidentyfikowane w ankiecie jako neutralne lub mniej istotne obejmują m. in. zwalczanie ekstremalnych pożarów lasów, elektrolizer o mocy 100 MW czy cyfrową obserwację oceanów.

Następnie Komisja sformułuje ostateczne tematy konkursowe i otworzy nabór wniosków najprawdopodobniej w połowie września 2020 r. Planowany termin składania wniosków upłynie pod koniec stycznia 2021 r.

Więcej na temat wyników konsultacji na stronie Komisji Europejskiej.

Materiał ze strony Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

view szablon artykułu

PROGRAMY INTERREG

Interreg Europa: nagrania z tematycznych webinariów

Platforma learningowa programu Interreg Europa zorganizowała w czerwcu cztery tematyczne webinaria. Zapraszamy do obejrzenia nagrań ze spotkań.

Program Polska-Rosja: oferta pracy

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 poszukuje Menedżera Projektu.

Baza konkurencyjności - nowa aplikacja

Trwają prace nad nową aplikacją Baza konkurencyjności. Wersja produkcyjna nowej aplikacji zostanie uruchomiona w dniu 18 sierpnia 2020 r.

Oferta współpracy

Instytucja Zarządzająca Programem INTERREG Region Morza Bałtyckiego poszukuje firm gotowych do asysty przy współpracy z partnerami rosyjskimi, wzmacnianiu ich zdolności administracyjnej oraz promocji działań i rezultatów na terenie Federacji Rosyjskiej.

Wpływ projektów Interreg Europa na polskie regiony

Zapraszamy do lektury serii artykułów.

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.

 Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj