Przejdź do komentarzy

 

#Pomorski Horyzont to kampania Województwa Pomorskiego ukazująca efekty projektów zrealizowanych w latach 2014-2020 z programu Horyzont 2020.

Do końca czerwca, co dwa tygodnie, będziemy prezentować kolejne odsłony projektów z programu Horyzont 2020 w obszarach: zdrowie, zaawansowane technologie, energia – klimat – środowisko, transport – mobilność oraz wyzwania społeczne.

Partnerzy kampanii reklamowej: Agencja Rozwoju Pomorza, Enterprise Europe Network Pomorskie, Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE przy Politechnice Gdańskiej, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w UE" (Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli).

#PomorskiHoryzont - Cykl kampanii promocyjnej

#OBSZAR ZDROWIE                #OBSZAR TECHNOLOGIE     #OBSZAR ŚRODOWISKO             #OBSZAR MOBILNOŚĆ              #OBSZAR SPOŁECZEŃSTWO

   

PROGRAMY CENTRALNE I INNE

Wyniki społecznych konsultacji w 11 obszarach EU Green Deal Call

Zaproszenie do składania wniosków EU Green Deal Call będzie dotyczyć 11 obszarów: 8 tematycznych, które odzwierciedlają kluczowe kierunki pracy w ramach Europejskiego Zielonego Ładu i 3 horyzontalne, tj. wzmocnienie wiedzy, wzmocnienie pozycji obywateli i współpraca międzynarodowa.​

Prawie 6000 odpowiedzi i 500 dokumentów nadesłali uczestnicy konsultacji społecznych dotyczących kształtowania tematów nowego konkursu EU Green Deal Call, które Komisja Europejska prowadziła on-line w okresie od 19 maja do 3 czerwca 2020r.

Czytaj także:  Pomóż Komisji kształtować nowy konkurs poświęcony EU Green Deal

Europejski Zielony Ład ma na celu zmobilizowanie badań i innowacji do wspierania sprawiedliwej, zrównoważonej i nie wykluczającej nikogo transformacji społecznej w procesie odbudowy po pandemii koronawirusa. Głównym celem Europejskiego Zielonego Ładu jest uczynienie Europy neutralną dla klimatu do 2050 r.

Z przeprowadzonego przez Komisję badania wynika, że ​​ najistotniejszymi tematami konkursów Zielonego Ładu w programie Horyzont 2020 wydają się być: różnorodność biologiczna, energooszczędne budynki i trwałe chemikalia. Chociaż różnorodność biologiczna jest uważana za najpilniejszą to sam projekt treści konkursu został uznany za źle napisany, podobnie było w przypadku badań nad transformacją energetyczną w Afryce. Tematy zidentyfikowane w ankiecie jako neutralne lub mniej istotne obejmują m. in. zwalczanie ekstremalnych pożarów lasów, elektrolizer o mocy 100 MW czy cyfrową obserwację oceanów.

Następnie Komisja sformułuje ostateczne tematy konkursowe i otworzy nabór wniosków najprawdopodobniej w połowie września 2020 r. Planowany termin składania wniosków upłynie pod koniec stycznia 2021 r.

Więcej na temat wyników konsultacji na stronie Komisji Europejskiej.

Materiał ze strony Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

view szablon artykułu

PROGRAMY INTERREG

Programy Interreg - wystawa prac plastycznych dzieci z Polski i Rosji.

Zapraszamy do Oliwskiego Ratusza Kultury, mieszczącego się przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego 25.

Projekty COMBINE i EMMA Extension zapraszają na konferencję podsumowującą „Region Morza Bałtyckiego – przyszły prekursor zrównoważonego transportu”

Konferencja odbędzie się 21 czerwca w godzinach 9:30-13:00 za pośrednictwem platformy Zoom. Językiem wydarzenia będzie język angielski.

Aplikacja SDGs - nowoczesne narzędzie w analizie wskaźników

SDGs jest prostą, intuicyjną i przyjazną dla użytkownika aplikacją internetową.

Tydzień ESPON w Portugali 14-18 czerwca 2021.

Tydzień ESPON „Sprawiedliwa i ekologiczna naprawa" organizowany jest we współpracy z portugalską Prezydencją w Radzie UE w ramach Programu Współpracy ESPON.

Konsultacje Programu Interreg Polska-Rosja 2021-2027

17 czerwca zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych online.

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.

 Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj