AKTUALNOŚCI

Państwa UE porozumiały się ws. finansowania badań i innowacji w ramach Horyzontu Europa

Państwa unijne wypracowały we wtorek stanowisko ws. unijnego programu dotyczącego badań naukowych i innowacji Horyzont Europa na lata 2021-2027. Unijni ministrowie ds. nauki uzgodnili m.in. przesunięcie 200 mln euro z budżetu EIC do programu Marii Skłodowskiej-Curie. Przedstawiciele biznesu i niemiecka prezydencja mają nadzieję, że finansowanie z programu Horyzont Europa ruszy 1 stycznia 2021 r.

Przygotowanie części finansowej raportu okresowego/ końcowego projektu w programie Polska - Rosja

Wspólny Sekretariat Techniczny przygotował dokument „Przygotowanie części finansowej raportu okresowego/ końcowego projektu".

Komunikat dla projektów programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem dla programów Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności.

Webinarium – Akredytacja „Biletem wstępu” w programie Erasmus 2021-2027

Zapraszamy na webinarium pt.: Akredytacja „Biletem wstępu" w programie Erasmus 2021-2027. Spotkanie odbędzie się w formule online 5 października 2020r. w godzinach 17.00 – 18.30.

Akredytacja w programie Erasmus w edycji 2020 na lata 2021-2027

Zaproszenie do składania wniosków o akredytację w programie Erasmus w edycji 2020 w sektorze Edukacji dorosłych, Kształcenia i szkolenia zawodowego oraz Edukacji szkolnej zostało opublikowane w dniu 28 maja br. przez Komisję Europejską. Przyznanie Akredytacji umożliwia korzystanie z ułatwionej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w Akcji 1 w latach 2021-2027.

Podjęto kolejne kroki w celu opracowania przyszłego Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego

Ponad 40 przedstawicieli państw członkowskich UE, sąsiadujących krajów partnerskich, Komisji Europejskiej i Instytucji Zarządzającej / Wspólnego Sekretariatu zebrało się online na posiedzeniu grupy zadaniowej Wspólnego Komitetu Programującego w zeszłym tygodniu. Wspólnie przeanalizowali dotychczasowe postępy w programowaniu przyszłego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego i uzgodnili kolejne kroki.

Informacje o Europejskim Tygodniu Regionów i Miast oraz Interreg 30-lecie Project Slam

Projekt Slam to wydarzenie towarzyszące podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (EWRC), podczas którego projekty dzielą się swoją historią na scenie przed publicznością.

Wystawa prac plastycznych „Ekologia bez granic”

Zapraszamy do oglądania wystawy prezentującej wyróżnione prace plastyczne wykonane przez dzieci z Polski i z Rosji w konkursie „Ekologia bez granic".

Projekty Interreg z regionu stają się widoczne w całej UE

Dwa projekty Interreg w regionie Morza Bałtyckiego - EcoDesign Circle i NonHazCity z udziałem pomorskiego - znalazły się w finale dwóch ogólnounijnych kampanii: RegioStars Awards 2020 i Interact Project Slam. Oba projekty pokazują, jak współpraca w ramach projektu Interreg aktywnie przyczynia się do bardziej ekologicznej Europy.

Zmodyfikowane wzory raportów finansowych dla beneficjentów

W ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 Wspólny Komitet Monitorujący Programu zatwierdził zmodyfikowane wersje dwóch dokumentów dot. raportów finansowych.

Już latem 2021 roku planowane jest uruchomienie konkursów w ramach Programu współpracy transnarodowej Europa Środkowa 2021-2027

Już latem 2021 roku planowane jest uruchomienie konkursów w ramach Programu współpracy transnarodowej Europa Środkowa 2021-2027. Wstępny zarys priorytetów tego Programu (stan na wrzesień 2020r.) znajduje się ponżej.

Wyniki I etapu konkursu na projekty sektorowe w programie Aktywni Obywatele

W ramach programu Aktywni Obywatele - fundusz krajowy podano wyniki I etapu konkursu na projekty sektorowe.

Wydłużony termin składania wniosków w I konkursie tematycznym w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy

Ze względu na ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce termin składania wniosków w I konkursie tematycznym został przedłużony do 15 kwietnia do godz. 12.00 w południe.

Polsko-norweska współpraca na rzecz miast

Inicjatywa Bilateralna DiverCITY4 to współpraca Polski z partnerami z państw-darczyńców czyli Norwegii i Islandii w zakresie kreowania nowoczesnych rozwiązań rozwojowych w miastach. Jej głównym celem jest dostarczanie polskim miastom sprawdzonych doświadczeń w kreowaniu polityki przestrzennej, środowiskowej i społecznej z miast Norwegii i Islandii.

Wygraj voucher na film dla dziecka – 22 września konkurs na profilu Fb Funduszy norweskich i EOG 22.09.2020

26 września rozpoczyna się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, którego Fundusze Norweskie i EOG będą Partnerem Głównym. Po raz pierwszy Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej – poza pokazami na salach kinowych większość filmów dostępna będzie także online.

Materiały po konferencji rocznej Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020

W dniu 17 września 2020 roku odbyło się coroczne forum programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020. To pierwszy raz w historii, kiedy konferencja odbyła się całkowicie zdalnie. W wydarzeniu wzięło udział około 170 uczestników. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem z konferencji.

Najbliższe nabory w programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020

Nowe konkursy na projekty w programie Interreg Południowy Bałtyk w ramach oszczędności ruszą jeszcze w tym roku! Jeżeli poszukujesz finansowania dla swoich działań - zapoznaj się z możliwościami dofinansowania. Nabory mini-call i seed money już wkrótce!

Aktualne konkursy w ramach programu COSME - Programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorców oraz MŚP

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą konkursów w ramach programu COSME przeznaczonych w całości dla MŚP z terenu Unii Europejskiej.

Erasmus dla młodych przedsiębiorców w ramach programu COSME

Konkursu Erasmus dla młodych przedsiębiorców przeznaczony jest na sfinansowanie przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwości uczenia się od doświadczonych ludzi biznesu, prowadzących firmy w innych państwach.

Dni Mobilności Miejskiej 2020

W dniach 29 września - 2 października 2020r. odbędą się Dni mobilności Miejskiej 2020 - wydarzenie online, pozwoli uczestnikom na udział w debatach i wymianę wiedzy fachowej na temat najważniejszych tematów mobilności w mieście.

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.