Aktualności

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło nabór na drugą edycję „Partnerskiej Inicjatywy Miast (PIM)”

Partnerska Inicjatywa Miast jest inicjatywą inspirującą się doświadczeniami programu i metody URBACT. Założeniem projektu jest wzmacnianie i promocja współpracy oraz wymiany doświadczeń i wiedzy między miastami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w kształtowanie i realizację polityki miejskiej przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR).

Spotkania organizowane przez program i platformę learningową Interreg Europa.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach organizowanych przez program i platformę learningową Interreg Europa we wrześniu i październiku br.

Zaproszenie na inaugurację transnarodowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

Serdecznie zapraszamy na inaugurację programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. Odbędzie się online, w języku angielskim, 28 września br. w godzinach 15:00-17:00.

Konferencja regionalna projektu programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 - Rejestracja otwarta!

W dniu 23 września 2021 roku o godzinie 09:00 odbędzie się konferencja online w ramach konsultacji publicznych przyszłego programu Południowy Bałtyk oraz Prognozy Oddziaływania na Środowisko. Zarejestruj się już dzisiaj!

Webinar informacyjny dla aplikantów w naborze "seed money"

Zapraszamy wszystkich beneficjentów na webinar informacyjny poświęcony naborowi na projekty zalążkowe w programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020. Organizatorem spotkania jest Wspólny Sekretariat programu.

Nabór "seed money" w programie Interreg Południowy Bałtyk otwarty!

Ruszył nabór na projekty zalążkowe w programie. Wnioski można będzie składać do 5 listopada 2021 roku. Jeżeli przymierzacie się Państwo do realizacji projektu regularnego i poszukujecie środków na sfinansowanie przygotowania regularnego projektu - to jest instrument dla Was.


Otwarte konsultacje publiczne programu Interreg Południowy Bałtyk - wyraź swoją opinię

37 dni - tyle potrwają konsultacje publiczne programu na lata 2021-2027. Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem w konsultacjach publicznych projektu programu operacyjnego oraz prognozy oddziaływania na środowisko - to jest ten czas! Czekamy na Twój głos.

Zapraszamy na spotkanie pn. "South Baltic networking meeting #2"

W dniu 21 września 2021 roku w godzinach 10-12:30 na platformie ZOOM odbędzie się wirtualne spotkanie organizowane przez Wspólny Sekretariat programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027

Regionalne webinarium informacyjne nt. funduszy unijnych dla zdrowia 2021-2027 w dniu 6 października br.

Zapraszamy do udziału w webinarium nt. funduszy unijnych dla zdrowia 2021-2027, które odbędzie się dnia 6 października br. w formule online.

Świętuj Europejski Dzień Współpracy z Programem Polska-Rosja!

Każdego roku Program Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja włącza się w obchody Europejskiego Dnia Współpracy, który jest okazją do promowania rezultatów projektów współpracy transgranicznej, wymiany doświadczeń oraz dotarcia do szerszego grona odbiorców.

Interreg Europa Środkowa na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast - #EURegionsWeek

19. Europejski Tydzień Regionów i Miast odbędzie się w formule online od 11 do 14 października pod hasłem "Together for Recovery". Jest to największe doroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej.

Nabór projektów w transnarodowym programie Interreg Europa Środkowa 2021-2027

Jesienią zostanie otwarty pierwszy nabór projektów w transnarodowym programie Interreg Europa Środkowa 2021-2027. Platforma dla wnioskodawców (Applicant Community) programu gromadzi już ponad 360 instytucji.

Zapraszamy na 12. Doroczne Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego

Rozpoczęła się rejestracja na 12. Doroczne Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego, które odbędzie się w dniach 27 września – 1 października 2021 r. w formule wirtualnej. Organizatorami wydarzenia są MSZ Litwy, miasta Kowno i Kłajpeda oraz Związek Miast Bałtyckich, we współpracy z Komisją Europejską i projektem Let's Communicate.

Zapraszamy do konsultacji publicznych Programu ESPON 2030

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczęło proces konsultacji publicznych Programu Współpracy ESPON 2030. Konsulacie będą trwały do 10 września br.

Zapraszamy do konsultacji publicznych Programu URBACT IV

W Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczął się proces konsultacji publicznych Programu URBACT IV, który potrwa do 6 września br. URBACT jest adresowany do miast każdej wielkości. Pomaga wypracować praktyczne i innowacyjne metody rozwiązywania problemów regionów i miast.

Wystawa prac plastycznych pod tytułem „Ekologia bez granic”

Serdecznie zapraszamy na wystawę pod tytułem „Ekologia bez granic", prezentującą prace plastyczne dzieci ze szkół podstawowych z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego FR, nagrodzone w konkursie zorganizowanym przez Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 z okazji Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia 2020 roku.

Strategiczna część programu Polska-Rosja 2021-2027 została zatwierdzona !

Strategiczna część programu Polska-Rosja 2021-2027 została zatwierdzona przez Wspólny Komitet Programujący.

Interreg Region Morza Bałtyckiego: projekt NonHazCity - w kierunku Europy wolnej od toksyn

Niebezpieczne substancje to często zmiękczacze, stabilizatory lub środki zmniejszające palność, które pomagają produktom zachować kształt (np. opakowanie żywności), czynią je wodoodpornymi (np. buty do biegania), antybakteryjnymi (np. maty do jogi) lub antyalergicznymi (np. dywany). Znajdują się również w zabawkach i butach dziecięcych.

Poszukiwany stażysta z zakresu mediów społecznościowych

Sekretariat Programu INTERREG Europa poszukuje stażystów z zakresu komunikacja (media społecznościowe)

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.