AKTUALNOŚCI

Jakich języków uczyć? ERASMUS+

Jakich języków uczyć? Czy w roku 2020 uczymy ich skutecznie? Jaką rolę w uczeniu się pełni nauczyciel, a jaką nowoczesna technologia? Jakie zmiany obserwujemy w edukacji językowej ostatnich lat?

Strategiczna ocena oddziaływania na środowisko Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027 – konsultacje społeczne w Polsce 26.11.2020

Instytucja Zarządzająca transnarodowym programem Interreg Europa Środkowa 2021-2027 (Miasto Wiedeń) rozpoczęła 6 listopada konsultacje społeczne Strategicznej oceny oddziaływania na środowisko Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027.

Kolejne spotkanie online z ekspertami Programu Edukacja. Zapraszamy!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Operator Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021) zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu online z ekspertami Zespołu Programu Edukacja, którzy będą dostępni 2 grudnia 2020 r. w godzinach 10.00-11.00 na platformie Zoom.

Zaproszenie na seminarium poświęcone współpracy bilateralnej w edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Operator Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021) - zaprasza na seminarium online dla instytucji z Polski, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, poświęcone nawiązaniu i zacieśnieniu współpracy bilateralnej w obszarze edukacji.

W grudniu wręczyone zostaną Nagrody Kryształowej Brukselki 2020 w ramach programu Horyzont 2020

18 grudnia 2020 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje Galę wręczenia Nagród Kryształowej Brukselki 2020. Tegoroczne nagrody zostaną przyznane za osiągnięcia w całym Programie Ramowym Horyzont 2020. Uroczystość będzie transmitowana on-line.

Manifest Młodych Ludzi o kształcie Europejskiej Polityki Terytorialnej!

Manifest dla młodzieży autorstwa młodzieży w sprawie przyszłość Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

NCBR daje możliwość ponownego złożenia wniosku do konkursu Szybka Ścieżka

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, że w związku z problemami technicznymi w funkcjonowaniu w dniu 14 września 2020 r. systemu informatycznego LSI dla konkursu nr 6/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka Wnioskodawcy którzy nie złożyli w tym dniu wniosków o dofinansowanie będą mieli taką możliwość.

Porozmawiajmy o Interreg! # 6

W 2020 roku obchodzimy 30-lecie Interreg. Z tej okazji przedstawiciele projektów Programu Interreg Południowy Bałtyk, władze regionalne, a także lokalna ludność i aktywiści dzielą się swoimi doświadczeniami na temat funduszy Interreg i współpracy transgranicznej.

V Forum Edukacji Dorosłych w dniach 23-27.11.2020 r. – zapraszamy do rejestracji.

Forum Edukacji Dorosłych to coroczna konferencja dla użytkowników Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie – EPALE. Organizowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE.

UMBRELLA - Konferencja zamykająca projekt

W dniu 2 grudnia 2020 roku w godzinach 10-15 odbędzie się konferencja zamykająca projekt UMBRELLA realizowany w ramach programu INTERREG Południowy Bałtyk 2014-2020. Zachęcamy do uczestnictwa w webinarze.

1. nabór MiniCall w programie Interreg Południowy Bałtyk otwarty!!

Do 16 grudnia 2020 roku będzie trwał nabór na wnioski aplikacyjne do programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 w ramach pierwszego naboru "Minicall".

Program Interreg Europa celebruje 30-lecie Interreg - publikacja i wydarzenie online 10 grudnia 2020

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 30-lecia Interreg, program Interreg Europa przygotował publikację pt.: When Europe cooperates, regions benefit.

Kampania informacyjna dotycząca pisania wniosków oraz możliwości finansowania wyjazdów zagranicznych uczniów.

Warsztaty z pisania wniosków w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, a także możliwości aplikowania do programu Europass.

Szanowni Audytorzy! Lista kontrolna do kontroli projektu została uzupełniona instrukcjami!

W ramach programu Polska - Rosja została uzupełniona lista kontrolna projektów o instrukcje dla audytorów i jest dostępna na stronie internetowej Programu.

Stan potencjału instytucjonalnego w regionie Morza Bałtyckiego w 2020 r.

Region Morza Bałtyckiego Interreg planuje obecnie następny siedmioletni program i rozważa wszystko, od skupienia się na tematach po uproszczenie formalności. Powstał raport dot. przeglądu rozwoju regionu w ciągu ostatnich siedmiu lat, raport przygotowany przez Spatial Foresight analizuje możliwości instytucjonalne regionu Morza Bałtyckiego w obszarach tematycznych i sektorach objętych Programem.

Tydzień ESPON: Sprawiedliwa transformacja i odbudowa miast i regionów w Europie

ESPON EUWT i niemiecka prezydencja w Radzie UE zapraszają na: Tydzień ESPON: Sprawiedliwa transformacja i odbudowa miast i regionów w Europie

Open Staff Week 2020

Zaproszenie dla Szkół Wyższy w ramach współpracy w programie Erasmus+

Europejski tydzień umiejętności zawodowych 2020

W tym tygodniu (9-13 listopada) obchodzimy EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH 2020 – Odkryj swój talent! W tegorocznej V edycji wydarzenia w sposób szczególny wybrzmiewają kwestie środowiskowe i klimatyczne oraz te dotyczące szeroko rozumianej edukacji cyfrowej. Tydzień jest doskonałym sposobem na wymianę doświadczeń, podniesienie kompetencji i świadomości poprzez udział w warsztatach i sesjach tematycznych, promowanie atrakcyjności kształcenia zawodowego.

Renowacja statku Sołdek w ramach projektu Muzuem Morskiego w Gdańsku

Muzuem Morskie w Gdańsku poinformowało, iż statek - muzeum "Sołdek" zostanie poddany pracom remontowym w ramach projektu realizowanego z Programu Wsółpracy Transgranicznej Polska - Rosja 2014-2020

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.