AKTUALNOŚCI

Broszura „Bringing nature back through LIFE"

Zachęcamy do zapoznania się z kompleksowym przeglądem projektów LIFE ostatnich lat.

W ramach programu Horyzont kolejne miliardy z UE na badania i innowacje

660 mln euro – tyle pozyskała Polska w kończącym się właśnie unijnym programie badań i innowacji Horyzont 2020 (2014-2020). To o 65 proc. więcej niż w analogicznym okresie jego poprzedniej edycji (2007-2013) – wynika z analizy przygotowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Przez ostatnie sześć lat skorzystały z niego aż 832 polskie podmioty, czyli o połowę więcej niż w latach 2007-2013.

Gdański Ośrodek Sportu został liderem projektu w ramach Programu Erasmus + Akcja Sport

Gdański Ośrodek Sportu od stycznia 2021 roku będzie realizować projekt „Green Run Label – ecological education through running events".

Fundusze norweskie i EOG - aktualny harmonogram naborów

Zachęcamy do zapoznania się z uaktualnionym terminarzem naborów - wg stanu na 22 października 2020 r.

Przedłużenie terminu zakończenia naborów

Przedłużenie terminu zakończenia naborów w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu do 31.12.2020.

Wspólne działania i priorytety 2021+ na XVIII Forum Rosyjskim

26.10.2020 zachęcamy do udziału w sesji organizowanej przez Program Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Zwycięzcy wirtualnego rajdu rowerowego “Polska-Rosja”

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami wirtualnego rajdu rowerowego zorganizowanego przez Program Polska-Rosja.

Trwają światowe dni programu ERASMUS

W dniach 15-17 października odbywają się światowe dni programu ERASMUS, podczas których odbywają się różne wydarzenia promujące program i jego beneficjentów.

Program Kultura - II nabór wniosków

II nabór projektów do Działania 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki ​Programu Kultura rozpocznie się 16 listopada 2020 roku i będzie trwał do 22 stycznia 2021 r.

Przyszłość Programu Interreg Polska-Rosja 2021-2027

Zapraszamy do udziału w warsztatach online dotyczących przygotowania Programu Interreg Polska-Rosja 2021-2027.

Rozwój partnerstwa na rzecz zdrowia w Europie – IMI Stakeholder Forum w ramach programu Horyzont Europa 2021-2027

Forum Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI) 2020 odbędzie się online we wtorek, 10 listopada 2020 r. w godzinach 9:15 – 12:40. Tematem tegorocznego forum są „Szersze horyzonty: rozwój partnerstwa na rzecz zdrowia w Europie". IMI zaprasza wszystkich zainteresowanych a przede wszystkim: naukowców, przedstawicieli przemysłu, grup pacjentów, organów regulacyjnych ds. leków itp.

Oblicza Erasmusa+

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszą częścią dwutomowej publikacji podsumowującej mijającą perspektywę Programu Erasmus+.

Niemal 13,4 mln zł na instalacje do produkcji paliwa z biomasy

Minister Klimatu i Środowiska, jako Operator Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu" zaprasza do składania koncepcji projektowych dotyczących „Budowy instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu", finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Firmy gonią uczelnie w programie Horyzont

Do tej port Polska była płatnikiem netto w największym programie badawczym UE. Od dwóch lat sytuacja się polepsza, a resort nauki ma plan, jak zdobywać więcej grantów - mówi przedstawiciel MNiSW.

Webinarium poświęcone doświadczeniom zdobytym w ramach programu COSME 2014-2020 i ich wykorzystaniu w kolejnej perspektywie finansowej UE 2021-2027

Zapraszamy na webinarium poświęcone doświadczeniom zdobytym w ramach programu COSME 2014-2020 i ich wykorzystaniu w kolejnej perspektywie finansowej UE 2021-2027, które odbędzie się 19.10.2020 r. (11:00 – 14:00).

Dni informacyjne online - Small Grant Scheme 2020 Call

Informujemy, że 13 i 21 października 2020 r. odbędą się spotkania informacyjne online dotyczące konkursu Small Grant Scheme na projekty badawcze dla kobiet naukowców w technicznych dziedzinach nauki.

Zostań ekspertem oceniającym wnioski LIFE

Zachęcamy ekspertów do nawiązania współpracy w zakresie oceny wniosków w ramach Programu na rzecz środowiska i klimatu LIFE.

Fundusze norweskie i EOG - aktualny harmonogram naborów

Zachęcamy do zapoznania się z uaktualnionym terminarzem naborów - wg stanu na 6 października 2020 r.

Zapraszamy na kampanię informacyjną – Jesień z EU Green Deal Call

22 września br. Komisja Europejska otworzyła dodatkowy konkurs w programie Horyzont 2020 – European Green Deal Call – którego budżet wynosi blisko 1 mld euro. Konkurs jest częścią Planu Inwestycyjnego Europejskiego Zielonego Ładu i wprowadzeniem do oferty konkursowej przyszłego programu ramowego Horyzont Europa. W związku z tym Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej organizuje wirtualną kampanię informacyjną pt. Jesień z EU Green Deal Call, do udziału w której zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym konkursem.

Wyniki konkursu fotograficznego

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Program Region Morza Bałtyckiego.

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.