AKTUALNOŚCI

NFOŚiGW podpisał umowy na dwa największe w historii polskie projekty LIFE

Dofinansowane otrzymały projekty LIFE pn.: „LIFE EKOMAŁOPOLSKA – Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii" oraz „Wdrażanie planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy".

Szybsza komercjalizacja biomarkerów w celu poprawy leczenia

W 2017 r. Ruszył projekt, którego ambitnym celem jest ułatwienie i ujednolicenie procesu komercjalizacji nowych biomarkerów.

Konkurs dla innowacyjnych rozwiązań zwalczających COVID-19

Konsorcjum Inno4cov-19 ogłosiło konkurs mający za zadanie zapewnienie wsparcia finansowego firmom opracowującym innowacyjne rozwiązania, przyczyniające się do zwalczania pandemii COVID-19. Nabór wniosków prowadzony jest w systemie ciągłym do 31 maja 2021 r.

Nabór w ramach seed money dla szwedzkich organizacji w regionie Morza Bałtyckiego

Szwedzkie organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie ze Szwedzkiego Instytutu w celu współpracy z organizacjami z krajów regionu Morza Bałtyckiego oraz organizacjami z krajów Partnerstwa Wschodniego UE.

Erasmus, czyli klucz do przedsiębiorczości i innowacji – debata online

Zapraszamy na debatę online „Erasmus, czyli klucz do przedsiębiorczości i innowacji". Redaktor Grzegorz Sadowski wraz z zaproszonymi ekspertami rozmawiali o elementach programu Erasmus+, które wpływają na gospodarkę i rozwój miast tj.: dofinansowanie placówek oświatowych i podmiotów aktywnych w obszarze edukacji, mobilność międzynarodowa oraz wolontariat długoterminowy.

Jakich języków uczyć? ERASMUS+

Jakich języków uczyć? Czy w roku 2020 uczymy ich skutecznie? Jaką rolę w uczeniu się pełni nauczyciel, a jaką nowoczesna technologia? Jakie zmiany obserwujemy w edukacji językowej ostatnich lat?

Strategiczna ocena oddziaływania na środowisko Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027 – konsultacje społeczne w Polsce 26.11.2020

Instytucja Zarządzająca transnarodowym programem Interreg Europa Środkowa 2021-2027 (Miasto Wiedeń) rozpoczęła 6 listopada konsultacje społeczne Strategicznej oceny oddziaływania na środowisko Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027.

Kolejne spotkanie online z ekspertami Programu Edukacja. Zapraszamy!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Operator Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021) zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu online z ekspertami Zespołu Programu Edukacja, którzy będą dostępni 2 grudnia 2020 r. w godzinach 10.00-11.00 na platformie Zoom.

Zaproszenie na seminarium poświęcone współpracy bilateralnej w edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Operator Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021) - zaprasza na seminarium online dla instytucji z Polski, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, poświęcone nawiązaniu i zacieśnieniu współpracy bilateralnej w obszarze edukacji.

W grudniu wręczyone zostaną Nagrody Kryształowej Brukselki 2020 w ramach programu Horyzont 2020

18 grudnia 2020 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje Galę wręczenia Nagród Kryształowej Brukselki 2020. Tegoroczne nagrody zostaną przyznane za osiągnięcia w całym Programie Ramowym Horyzont 2020. Uroczystość będzie transmitowana on-line.

Manifest Młodych Ludzi o kształcie Europejskiej Polityki Terytorialnej!

Manifest dla młodzieży autorstwa młodzieży w sprawie przyszłość Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

NCBR daje możliwość ponownego złożenia wniosku do konkursu Szybka Ścieżka

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, że w związku z problemami technicznymi w funkcjonowaniu w dniu 14 września 2020 r. systemu informatycznego LSI dla konkursu nr 6/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka Wnioskodawcy którzy nie złożyli w tym dniu wniosków o dofinansowanie będą mieli taką możliwość.

Porozmawiajmy o Interreg! # 6

W 2020 roku obchodzimy 30-lecie Interreg. Z tej okazji przedstawiciele projektów Programu Interreg Południowy Bałtyk, władze regionalne, a także lokalna ludność i aktywiści dzielą się swoimi doświadczeniami na temat funduszy Interreg i współpracy transgranicznej.

V Forum Edukacji Dorosłych w dniach 23-27.11.2020 r. – zapraszamy do rejestracji.

Forum Edukacji Dorosłych to coroczna konferencja dla użytkowników Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie – EPALE. Organizowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE.

UMBRELLA - Konferencja zamykająca projekt

W dniu 2 grudnia 2020 roku w godzinach 10-15 odbędzie się konferencja zamykająca projekt UMBRELLA realizowany w ramach programu INTERREG Południowy Bałtyk 2014-2020. Zachęcamy do uczestnictwa w webinarze.

1. nabór MiniCall w programie Interreg Południowy Bałtyk otwarty!!

Do 16 grudnia 2020 roku będzie trwał nabór na wnioski aplikacyjne do programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 w ramach pierwszego naboru "Minicall".

Program Interreg Europa celebruje 30-lecie Interreg - publikacja i wydarzenie online 10 grudnia 2020

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 30-lecia Interreg, program Interreg Europa przygotował publikację pt.: When Europe cooperates, regions benefit.

Kampania informacyjna dotycząca pisania wniosków oraz możliwości finansowania wyjazdów zagranicznych uczniów.

Warsztaty z pisania wniosków w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, a także możliwości aplikowania do programu Europass.

Szanowni Audytorzy! Lista kontrolna do kontroli projektu została uzupełniona instrukcjami!

W ramach programu Polska - Rosja została uzupełniona lista kontrolna projektów o instrukcje dla audytorów i jest dostępna na stronie internetowej Programu.

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.