Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.

 

AKTUALNOŚCI

Interreg Europa: nagrania z tematycznych webinariów

Platforma learningowa programu Interreg Europa zorganizowała w czerwcu cztery tematyczne webinaria. Zapraszamy do obejrzenia nagrań ze spotkań.

Konkursy na pokrycie wydatków związanych z przygotowaniem projektu do realizacji w ramach programów UE

Informujemy, iż trwają ogłoszone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego konkursy na sfinansowanie kosztów przygotowania projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z programów Unii Europejskiej (m.in. Horyzontu 2020, COSME, Kreatywnej Europy, LIFE, Euratomu, Funduszu Badawczego Węgla i Stali).

Pomorskie regionalne webinarium poświęcone przyszłości programów KE: Horyzont Europa, Life, Erasmus, EU4health w dniu 7 października 2020r.

Zapraszamy na Pomorskie regionalne webinarium poświęcone przyszłości programów centralnie zarządzanych przez Komisję Europejską: HORYZONT EUROPA, LIFE, ERASMUS, EU4HEALTH, które odbędzie się dnia 7 października br.

Program Polska-Rosja: oferta pracy

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 poszukuje Menedżera Projektu.

Baza konkurencyjności - nowa aplikacja

Trwają prace nad nową aplikacją Baza konkurencyjności. Wersja produkcyjna nowej aplikacji zostanie uruchomiona w dniu 18 sierpnia 2020 r.

Mniejszy budżet dla programu Horyzontu Europa

Na podstawie szerokich konsultacji przeprowadzonych na szczeblu przewodniczącego Rady Europejskiej oraz prac w ramach Rady zadecydowano o tym, że pula środków finansowych na realizację programu Horyzont Europa zostanie zmniejszona.

Milion euro na gospodarkę o obiegu zamkniętym

22 lipca ruszył nabór finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), w którym można uzyskać nawet milion euro wsparcia na projekt wzmacniający realizację gospodarki o obiegu zamkniętym.

Naborów wniosków o dofinansowanie inicjatyw bilateralnych

Przypominamy, że do 30 wrześnie br. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej w programie Środowisko, energia i zmiany klimatu.

Co to jest INTERREG?

Z okazji 30lecia INTERREG zachęcamy do zapoznania się z jego historią.

Kawa z ekspertem Programu Edukacja

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu online z ekspertami Zespołu Programu Edukacja, którzy będą dostępni 29 lipca w godzinach 10.30-12.00 na platformie ClickMeeting.

Oferta współpracy

Instytucja Zarządzająca Programem INTERREG Region Morza Bałtyckiego poszukuje firm gotowych do asysty przy współpracy z partnerami rosyjskimi, wzmacnianiu ich zdolności administracyjnej oraz promocji działań i rezultatów na terenie Federacji Rosyjskiej.

Wpływ projektów Interreg Europa na polskie regiony

Zapraszamy do lektury serii artykułów.

Otwarto konsultacje unijnej mapy drogowej dla morskiej energetyki odnawialnej

Komisja Europejska opublikowała plan działania i rozpoczęła publiczne konsultacje w ramach przygotowań inicjatywy dotyczącej wykorzystania potencjału morskiej energii odnawialnej w Europie.

Annual Event 2020 programu Południowy Bałtyk – save the date!

Jest już wyznaczona data corocznego wydarzenia "Annual Event 2020" w programie Południowy Bałtyk

Umowa na realizację Programu Sprawiedliwość podpisana

Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podpisała umowę na realizację Programu Sprawiedliwość, finansowanego z Funduszy norweskich.

Konsultacje na temat partnerstwa Clean Energy Transition Partnership w programie Horyzont Europa

Konsultacje na temat proponowanego partnerstwa na rzecz transformacji czystej energii w ramach przyszłego programu badań i innowacji Horyzont Europa (2021–2027)

Konsultacje społeczne - Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

Zachęcamy do uczestnictwa w konsultacjach społecznych zakresu tematycznego Programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego 2021-2027.

Program Region Morza Bałtyckiego: oferta pracy

Sekretariat Programu Region Morza Bałtyckiego poszukuje menadżera finansowego.

Webinarium dla potencjalnych wnioskodawców w naborze "Azyl i migracja"

Uprzejmie informujemy, że webinarium dla potencjalnych wnioskodawców w naborze "Azyl i migracja" planowane przez Operatora Programu „Sprawy wewnętrzne" w ramach Funduszy Norweskich/Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 odbędzie się 22 lipca br.

Kawa z ekspertem Programu Edukacja

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu online z ekspertami Zespołu Programu Edukacja, którzy będą dostępni 15 lipca w godzinach 11.00-13.00 na platformie ClickMeeting.