AKTUALNOŚCI

NCBR daje możliwość ponownego złożenia wniosku do konkursu Szybka Ścieżka

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, że w związku z problemami technicznymi w funkcjonowaniu w dniu 14 września 2020 r. systemu informatycznego LSI dla konkursu nr 6/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka Wnioskodawcy którzy nie złożyli w tym dniu wniosków o dofinansowanie będą mieli taką możliwość.

Porozmawiajmy o Interreg! # 6

W 2020 roku obchodzimy 30-lecie Interreg. Z tej okazji przedstawiciele projektów Programu Interreg Południowy Bałtyk, władze regionalne, a także lokalna ludność i aktywiści dzielą się swoimi doświadczeniami na temat funduszy Interreg i współpracy transgranicznej.

V Forum Edukacji Dorosłych w dniach 23-27.11.2020 r. – zapraszamy do rejestracji.

Forum Edukacji Dorosłych to coroczna konferencja dla użytkowników Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie – EPALE. Organizowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE.

UMBRELLA - Konferencja zamykająca projekt

W dniu 2 grudnia 2020 roku w godzinach 10-15 odbędzie się konferencja zamykająca projekt UMBRELLA realizowany w ramach programu INTERREG Południowy Bałtyk 2014-2020. Zachęcamy do uczestnictwa w webinarze.

1. nabór MiniCall w programie Interreg Południowy Bałtyk otwarty!!

Do 16 grudnia 2020 roku będzie trwał nabór na wnioski aplikacyjne do programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 w ramach pierwszego naboru "Minicall".

Program Interreg Europa celebruje 30-lecie Interreg - publikacja i wydarzenie online 10 grudnia 2020

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 30-lecia Interreg, program Interreg Europa przygotował publikację pt.: When Europe cooperates, regions benefit.

Kampania informacyjna dotycząca pisania wniosków oraz możliwości finansowania wyjazdów zagranicznych uczniów.

Warsztaty z pisania wniosków w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, a także możliwości aplikowania do programu Europass.

Szanowni Audytorzy! Lista kontrolna do kontroli projektu została uzupełniona instrukcjami!

W ramach programu Polska - Rosja została uzupełniona lista kontrolna projektów o instrukcje dla audytorów i jest dostępna na stronie internetowej Programu.

Stan potencjału instytucjonalnego w regionie Morza Bałtyckiego w 2020 r.

Region Morza Bałtyckiego Interreg planuje obecnie następny siedmioletni program i rozważa wszystko, od skupienia się na tematach po uproszczenie formalności. Powstał raport dot. przeglądu rozwoju regionu w ciągu ostatnich siedmiu lat, raport przygotowany przez Spatial Foresight analizuje możliwości instytucjonalne regionu Morza Bałtyckiego w obszarach tematycznych i sektorach objętych Programem.

Tydzień ESPON: Sprawiedliwa transformacja i odbudowa miast i regionów w Europie

ESPON EUWT i niemiecka prezydencja w Radzie UE zapraszają na: Tydzień ESPON: Sprawiedliwa transformacja i odbudowa miast i regionów w Europie

Open Staff Week 2020

Zaproszenie dla Szkół Wyższy w ramach współpracy w programie Erasmus+

Europejski tydzień umiejętności zawodowych 2020

W tym tygodniu (9-13 listopada) obchodzimy EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH 2020 – Odkryj swój talent! W tegorocznej V edycji wydarzenia w sposób szczególny wybrzmiewają kwestie środowiskowe i klimatyczne oraz te dotyczące szeroko rozumianej edukacji cyfrowej. Tydzień jest doskonałym sposobem na wymianę doświadczeń, podniesienie kompetencji i świadomości poprzez udział w warsztatach i sesjach tematycznych, promowanie atrakcyjności kształcenia zawodowego.

Renowacja statku Sołdek w ramach projektu Muzuem Morskiego w Gdańsku

Muzuem Morskie w Gdańsku poinformowało, iż statek - muzeum "Sołdek" zostanie poddany pracom remontowym w ramach projektu realizowanego z Programu Wsółpracy Transgranicznej Polska - Rosja 2014-2020

Mapa magazynu #MadeWithInterreg

Rok 2020 przyniósł uderzający wzrost komunikacji cyfrowej, ponieważ fizyczne spotkania stały się niemożliwe w kontekście międzynarodowym, takim jak współpraca w ramach Interreg. Nowa mapa magazynu #MadeWithInterreg jest jednym z takich przykładów komunikacji cyfrowej. Został utworzony wspólnie przez 13 ponadnarodowych Programów Interreg i Interreg Europa i zapewnia zainteresowanym osiągnięciami projektów Interreg dostęp do najlepszej kompilacji wyników, jaką oferuje każdy program.

Za nami V posiedzenie Wspólnego Komitetu Monitorującego programu Polska - Rosja!

W zeszłym miesiącu odbyło się internetowe spotkanie Wspólnego Komitetu Monitorującego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Program Kultura - wyniki I naboru wniosków

Informujemy, że zakończyła się procedura oceny i wyboru dot. dofinansowania wniosków złożonych w ramach I naboru projektów do Działania 1 Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa.

Spotkanie dla osób zainteresowanych naborami dot. geotermii lub małych elektrowni wodnych

Zapraszamy osoby zainteresowane złożeniem wniosku w naborach "Budowa źródeł ciepła wykorzystujących energię geotermalną (geotermia głęboka)" lub "Zwiększenie wydajności wytwarzania energii w istniejących małych elektrowniach wodnych (do 2 MW)" na spotkanie online dotyczące tych naborów.

Nowy projekt w ramach programu Horyzont 2020 - Sztuczna inteligencja wesprze leczenie raka nerki na UG

Na Uniwersytecie Gdańskim, w ramach programu Horyzont 2020, realizowany jest nowy projekt, pt.: „Knowledge At the Tip of Your fingers: Clinical Knowledge for Humanity" (KATY), który podejmuje to wyzwanie. Wykorzystując system medycyny personalizowanej wspomagany przez sztuczną inteligencję projekt wesprze lekarzy w procesie decyzyjnym podczas leczenia raka nerki. Projekt finansowany jest ze środków UE kwotą blisko 8,5 mln euro, z czego budżet dla UG wynosi niemal 650 tys. euro.

Webinar „Regionalne wsparcie przedsiębiorców w aplikowaniu o środki programu Horyzont 2020 i Horyzont EUROPA” 19 listopada 2020 r.

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej, Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zapraszają na webinarium pt. „Regionalne wsparcie przedsiębiorców w aplikowaniu o środki programu Horyzont 2020 i Horyzont EUROPA„, które odbędzie się w dniu 19 listopada br. w godzinach 10:00 – 12:30.

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.