UE
EUROPA ŚRODKOWA
Film Heimat Interreg Europa Środkowa

Program Interreg Europa Środkowa – film o projekcie Arrival Regions nagrodzony!

Foto z filmu HEIMAT: Źródło: www.http://www.nuovimondifestival.it/
27.06.2022
Anna Galic
Anna
Galic
AUTOR
Anna Galic
Anna
Galic
27.06.2022

Film dokumentalny zatytułowany "Heimat" został nagrodzony wyróżnieniem na Festiwalu Sztuki i Filmu w Mannheim 2022. Zakwalifikował się też do programu tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Nuovi Mondi w Valloriate. Film stanowi podsumowanie prac projektu Arrival Regions.

Film dokumentalny „Heimat” jest zwieńczeniem projektu przygotowanego w programie Interreg Europa Środkowa. Opowiada o migracji jako ludzkim doświadczeniu. Jest zbiorem wywiadów z osobami, które poszukując lepszych warunków życia znalazły swoje miejsce w Niemczech, Włoszech, Słowenii, Czechach, Chorwacji i Polsce. Historie poszczególnych osób były nagrywane w krajach biorących udział w projekcie. Województwo Zachodniopomorskie oraz Uniwersytet Szczeciński zaprosili na nagrania imigrantów z Syrii, Białorusi, Gruzji oraz Ukrainy. Bohaterowie filmu studiują, pracują lub prowadzą własną działalność i studiują w Szczecinie.

Migracja do innego kraju to często nadzieja na lepsze jutro, ucieczka od trudnych doświadczeń i warunków życia w rodzinnych stronach. To nowe perspektywy rozwoju i możliwość wsparcia rodziny w kraju zamieszkania.

Zachęcamy do obejrzenia filmu podczas Festiwalu Filmowego Nuovi Mondi w Valloriate (Cuneo, Włochy), 30 czerwca o 18:00.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie Interrg Europa Środkowa, to zapraszamy na stronę www.ewt.gov.pl raz na stronę www.programymiedzynarodowe.pomorskie.eu, zakładka Programy Interreg.

Dowiedz się więcej

Referat Programów Międzynarodowych UMWP

Kontakt:
+48 58 326 86 83
programymiedzynarodowe@pomorskie.eu.

Siedziba

ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
pokój 501 i 517 (III piętro)