AKTUALNOŚCI

Za nami V posiedzenie Wspólnego Komitetu Monitorującego programu Polska - Rosja!

W zeszłym miesiącu odbyło się internetowe spotkanie Wspólnego Komitetu Monitorującego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Podczas spotkania omówiono stan realizacji Programu, w tym projekty realizowane w ramach wszystkich trzech celów tematycznych, oraz dokonane zmiany w projektach. Poruszono również kwestie związane z przygotowaniem Programu Interreg Polska-Rosja na lata 2021-2027.

Wspólny Komitet Monitorujący podjął decyzję o przeniesieniu oszczędności z Celu Tematycznego „Środowisko" do Celu Tematycznego „Dziedzictwo", dzięki czemu dofinansowanie otrzymają dwa projekty z listy rezerwowej tego celu tematycznego. Pierwszy projekt „Od lokalnego do globalnego: obiekty dziedzictwa lokalnego jako atrakcje turystyczne i narzędzia transgranicznej edukacji dla jego ochrony" będzie realizowany przez Bałtycki Uniwersytet Federalny im. Immanuela Kanta we współpracy z Europejską Fundacją Ochrony Zabytków i Kaliningradzkim Muzeum Regionalnym Historii i Sztuki. W ramach realizacji drugiego projektu z listy „Transgraniczni w działaniu - turystyka, rekreacja, kultura: nasza wspólna sprawa - Ełk, Ozersk, Stare Juchy" współpracować będzie kilku partnerów - Gmina Ełk.

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.