Zima 2019

Wsparcie w aplikowaniu do Regionu Morza Bałtyckiego oraz Europy Środkowej

Fot. ©Depositphotos/edhar yuralaits

W związku z trwającymi naborami wniosków: Interreg Europa Środkowa (do 25 stycznia 2018 r.) i Interreg Region Morza Bałtyckiego (do 9 kwietnia 2018 r.) Krajowy Punkt Kontaktowy obu programów przygotował dla polskich instytucji formularze ułatwiające poszukiwanie partnerów/dołączenie do tworzonego projektu. Inną formą pomocy dla wnioskodawców może być Krajowe Seminarium Informacyjne na temat 3. naboru projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego oraz filmiki szkoleniowe Interreg Europa Środkowa.

Charakterystyka Programów Interreg 2014-2020: Region Morza Bałtyckiego oraz Europa Środkowa:

  • Oba transnarodowe programy są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z całej Polski;
  • O dofinansowanie mogą się ubiegać władze i instytucje centralne, władze regionów, miast, gmin i powiatów, uczelnie państwowe i prywatne, jednostki B+R, instytuty, agencje i parki rozwoju, fundacje, centra doradztwa rolniczego, regionalne biura planowania przestrzennego, organizacje
    pozarządowe, przedsiębiorstwa i inne instytucje (warunek - osobowość prawna);
  • Tematyka programów obejmuje szeroko pojętą innowacyjność (w tym m.in. społeczną, sektor kreatywny), gospodarowanie zasobami naturalnymi i kulturowymi, transport, strategie niskoemisyjne;
  • Oba programy umożliwiają działania pilotażowe;
  • Polscy partnerzy publiczni i prywatni mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 85% poniesionych wydatków kwalifikowalnych;
  • Dzięki projektom partnerzy finansują m.in. personel i usługi świadczone przez ekspertów i firmy zewnętrzne.

Wsparcie w poszukiwaniu partnerów/projektów (formularz)

Formularze ułatwiające poszukiwanie partnerów/dołączenie do tworzonego projektu (przygotowane przez Krajowe Punkty Informacyjne):

Inną metodą na znalezienie partnerów lub odpowiadającemu Państwa oczekiwaniom projektu do 3. naboru Interreg Europa Środkowa jest skorzystanie z platformy - Interreg CE Community. Po założeniu konta na platformie zyskają Państwo dostęp do ponad 40 propozycji projektych wysłanych przez instytucje z całego obszaru programowania, a także możliwość zamieszczenia swojej propozycji projektowej.

Krajowe Seminarium Informacyjne na temat 3. naboru projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego, Warszawa 30.11.2017 r.

Warunkiem złożenia wniosku projektowego w obecnym naborze jest skonsultowanie pomysłu na projekt ze wspólnym sekretariatem programu. Seminarium będzie idealną okazję do indywidulanego omówienia pomysłu na projekt w Polsce, bez konieczności podróżowania do siedziby sekretariatu do Rostocku. Warunkiem skorzystania z konsultacji w Warszawie jest wypełnienie formularza Project Idea Form. Wiecej informacji znajduje się we wcześniejszej wiadomości.

Filmy szkoleniowe dla wnioskodawców Interreg Europa Środkowa 2014-2020

Program Interreg Europa Środkowa opublikował 10 filmów szkoleniowych dla wnioskodawców oraz instytucji planujących wziąć udział w projektach składanych w 3. naborze.

Filmy dotyczą m.in.: opracowania planu działań projektu, planowania budżetu, linii budżetowych, działań komunikacyjnych oraz szczegółowych oczekiwań wobec propozycji projektowych w każdym z priorytetów tematycznych programu.

Zachęcamy do obejrzenia filmów.

view szablon artykułu


            

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.