Zima 2019

Wrześniowe wydarzenia w ramach Interreg Europa!

Logo_IE

Zapraszamy do udziału w webinarium on-line nt. niskiej emisji (13.09.) oraz w warsztatach nt. RIS3 w Brukseli (25.09.).

 

  • 13.09.2019, w godz. 10:30 - 12:00 webinarium (on-line) One-stop-shops for deep energetic refurbishment of private building, wiecej informacji i rejestracja >> link

Punkty kompleksowej obsługi (one-stop-shops) to narzędzia, które oferują całościowe rozwiązania dla właścicieli budynków w zakresie modernizacji, w tym oceny efektywności energetycznej budynków, doradztwa oraz uzyskiwania dostępu do finansowania i kontaktu z kontrahentami. Swoim doświadczeniem z wdrażania punktów podzielą się instytucje francuskie (miasto Lille, region Grand Est) i holenderska (Reimarkt).
Komisja Europejska wspiera tworzenie punktów kompleksowej obsługi przez inicjatywę The Smart Finance for Smart Buildings (inicjatywa jest jednym z tematów trwającego obecnie konkursu w obszarze Energii, w programie Horyzont 2020 ) oraz dyrektywę New Energy Performance in Buildings, obowiązującą od 9 lipca 2018 roku. Punkty kompleksowej obsługi mają być jednym z kluczowych narzędzi umożliwiających Europie przechodzenie na inteligentne rozwiązania energetyczne.  

  • 25.09.2019, Bruksela, warsztaty Better Designing and Monitoring Regional Smart Specialisation Strategies (RIS3), więcej informacji >> link

Głównym celem warsztatów jest wsparcie regionów w przygotowaniu do prac nad RIS3 w nowym okresie programowym 2021 - 2027. Eksperci programu Interreg Europa specjalizujący się w tematyce  badań i innowacji, przedstawiciele DG REGIO, Uniwersytetu w Utrechcie, Platformy S3 oraz projektów Interreg Europa przybliżą najnowsze trendy i narzędzia do monitorowania, oceny i tworzenia strategii RIS3. Wiedza zdobyta w trakcie warsztatów powinna ułatwić planowanie bardziej innowacyjnych rozwiązań w regionach.
Strategie inteligentnych specjalizacji to ważny element polityki spójności UE. Zdaniem komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Creţu strategie RIS3 odegrają jeszcze większą rolę po 2020 roku.

view szablon artykułu


            

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.