AKTUALNOŚCI

Wrześniowe wydarzenia w ramach Interreg Europa!

Logo_IE

Zapraszamy do udziału w webinarium on-line nt. niskiej emisji (13.09.) oraz w warsztatach nt. RIS3 w Brukseli (25.09.).

 

  • 13.09.2019, w godz. 10:30 - 12:00 webinarium (on-line) One-stop-shops for deep energetic refurbishment of private building, wiecej informacji i rejestracja >> link

Punkty kompleksowej obsługi (one-stop-shops) to narzędzia, które oferują całościowe rozwiązania dla właścicieli budynków w zakresie modernizacji, w tym oceny efektywności energetycznej budynków, doradztwa oraz uzyskiwania dostępu do finansowania i kontaktu z kontrahentami. Swoim doświadczeniem z wdrażania punktów podzielą się instytucje francuskie (miasto Lille, region Grand Est) i holenderska (Reimarkt).
Komisja Europejska wspiera tworzenie punktów kompleksowej obsługi przez inicjatywę The Smart Finance for Smart Buildings (inicjatywa jest jednym z tematów trwającego obecnie konkursu w obszarze Energii, w programie Horyzont 2020 ) oraz dyrektywę New Energy Performance in Buildings, obowiązującą od 9 lipca 2018 roku. Punkty kompleksowej obsługi mają być jednym z kluczowych narzędzi umożliwiających Europie przechodzenie na inteligentne rozwiązania energetyczne.  

  • 25.09.2019, Bruksela, warsztaty Better Designing and Monitoring Regional Smart Specialisation Strategies (RIS3), więcej informacji >> link

Głównym celem warsztatów jest wsparcie regionów w przygotowaniu do prac nad RIS3 w nowym okresie programowym 2021 - 2027. Eksperci programu Interreg Europa specjalizujący się w tematyce  badań i innowacji, przedstawiciele DG REGIO, Uniwersytetu w Utrechcie, Platformy S3 oraz projektów Interreg Europa przybliżą najnowsze trendy i narzędzia do monitorowania, oceny i tworzenia strategii RIS3. Wiedza zdobyta w trakcie warsztatów powinna ułatwić planowanie bardziej innowacyjnych rozwiązań w regionach.
Strategie inteligentnych specjalizacji to ważny element polityki spójności UE. Zdaniem komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Creţu strategie RIS3 odegrają jeszcze większą rolę po 2020 roku.

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.