AKTUALNOŚCI

Inkubator Starter pełen pomysłów - logika interwencji

$image_alt

W dniu 1 grudnia 2016r. odbyły się regionalne warsztaty dedykowane programowi Interrg Południowy Bałtyk. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami ze spotkania

Program szkoleniowy – jaką wiedzę pozyskali beneficjenci warsztatów?

Warsztaty organizowane przez Pomorski Punkt Kontaktowy Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 miały na celu przygotowanie beneficjentów do efektywnego aplikowania o środki programu.
Niezbędną wiedzą podczas wypełniania wniosku o dofinansowanie jest znajomość wszystkich dokumentów programowych, umiejętność poruszania się po dokumentach w celu ustalenia swoich możliwości i rozwiązań, a także zrozumienie matrycy logicznej programu.

Logika interwencji (tzw. matryca logiczna) to główny temat, którym zajmowaliśmy się podczas naszych warsztatów. Pokazaliśmy zmiany w podejściu do programu i projektów w odniesieniu do zasad obowiązujących w trakcie okresu programowania 2007-2013. Pokazaliśmy jak budować projekty w oparciu o podręcznik beneficjenta i wymagania programu w zakresie celów, produktów i rezultatów. W programie, oprócz sesji teoretycznych, zaplanowane były również ćwiczenia praktyczne.
Nasze szkolenie opierało się na szkoleniach organizowanych dla instytucji programowych przez INTERACT, a także zapisach programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 oraz własnych doświadczeń pomorskich.

Wszystkim beneficjentom dziękujemy za udział w warsztatach!

 

Regionalny Punkt Kontaktowy - Pomorskie
Projekt współfinansowany ze środków pomocy technicznej programu Interreg Południowy Bałtyk na lata 2014-2020

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.