AKTUALNOŚCI

Tydzień ESPON: Sprawiedliwa transformacja i odbudowa miast i regionów w Europie

ESPON EUWT i niemiecka prezydencja w Radzie UE zapraszają na: Tydzień ESPON: Sprawiedliwa transformacja i odbudowa miast i regionów w Europie

Dwa dni pełne wysokiej jakości, interaktywnych debat na najgorętsze tematy w agendzie UE. Mieszkaj na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

18 listopada, godz.14.00-15.00

ESPONtalk „Czy dekarbonizacja energii jest zgodna ze sprawiedliwą transformacją gospodarczą regionów i miast?"

Interaktywna debata na żywo w mediach społecznościowych ze słynnym ekonomistą Jeffreyem Sachsem z University of Columbia i  Markusem Kerberem,  sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Wspólnoty Niemiec.

19 listopada, 10.30-11.30 

„ Debata ESPONWeek: czy sprawiedliwa transformacja może przynieść poprawę sytuacji w regionach i miastach?"

Okrągły stół na żywo z:

  • Komisarz ds. Spójności i reform Elisa Ferreira ,

  • Przewodniczący Komitetu Regionów Apostolos Tzitzikostas ,

  • Poseł do Parlamentu Europejskiego, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek

  • Parlamentarny sekretarz stanu przy federalnym ministrze spraw wewnętrznych, budownictwa i społeczności Niemiec Volkmara Vogela

  • Moderator: Wiktor Szydarowski , dyrektor ESPON EUWT

TerritoriALL

Tydzień zaczyna się od nowego numeru  TeritoriALL . Nasz magazyn ESPON zawiera wiadomości wideo od przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoli i profesora Jeffreya Sachsa . Oraz artykuły sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, Manolisa Kefalogiannisa i Pavela Brandy, zastępcy burmistrza Rádlo,  sprawozdawcy KR-u ds. Transgranicznych usług publicznych. 

Jednocześnie badacze ESPON i członkowie naszego komitetu monitorującego przedstawiają dowody i spostrzeżenia z naszych najnowszych projektów. Dossier tematyczne magazynu będzie dotyczyło terytorialnych skutków COVID-19. Przedstawimy również nasze nowo opublikowane dokumenty dotyczące regionów wycofywania węgla oraz planowania przestrzennego obszarów morskich i interakcji ląd-morze. 

Magazyn ukaże się na naszej stronie rano 18 listopada.

 

Uwaga: nie jest wymagana rejestracja, aby wziąć udział w otwartych wydarzeniach lub przeczytać i pobrać magazyn. Ale możesz zapisać się na aktualizacje i otrzymać link do wydarzeń.

Możesz również wkrótce wrócić na tę stronę, aby uzyskać więcej informacji

Materiał pochodzi ze strony internetowej espon.eu

Dokumenty

# ESPONweek.pdf

  • Dokument programu Acrobat | 6.16MB
ZAPOWIEDŹ
 
view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.