AKTUALNOŚCI

Przegląd konkursów dotacyjnych dla sektora KULTURY

Przedstawiamy przegląd najważniejszych konkursów dotacyjnych, które mogą być dodatkowym źródłem finansowania działalności statutowej muzeów w Polsce.

Narodowy Instytu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów przedstawił przegląd najważniejszych konkursów dotacyjnych, które mogą być dodatkowym źródłem finansowania działalności statutowej muzeów w Polsce.

Podane informacje pochodzą z wcześniejszych ogłoszeń o naborach, mają więc charakter orientacyjny. Przed przystąpieniem do składania wniosku o dotację zawsze należy zapoznać się z aktualną dokumentacją konkursową, ponieważ mogły w niej zajść zmiany w stosunku do lat ubiegłych. Oprócz analizy wymagań merytorycznych, uwagę należy zwracać również na wymagania formalne, które często zmieniają się w kolejnych edycjach.

Znaczna część wymienionych niżej konkursów dotacyjnych ma charakter cykliczny, czyli odbywa się co roku mniej więcej o tej samej porze. Trzeba jednak pamiętać, że terminy naborów także mogą ulegać zmianom w stosunku do poprzednich lat. Dodatkowo – w ciągu roku mogą pojawiać się także nowe konkursy, dlatego należy stale monitorować strony ich organizatorów, żeby nie stracić żadnej możliwości pozyskania środków.

Przegląd konkursów dotacyjnych - 30.09.2020 TUTAJ POBIERZ PLIK
 
 
Materiał ze strony: Narodowego Centrum Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.