AKTUALNOŚCI

Nowa wersja aplikacji „Szlak Zamków Gotyckich” już dostępna!

Zachęcamy do pobrania nowej wersji aplikacji „Szlak Zamków Gotyckich", która powstała w ramach projektu „Turystyka poza granicami - szlaki turystyczne regionów przygranicznych Rosji i północnej Polska Wschodnia "realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Mobilny przewodnik zawierający trasę zamków gotyckich to jedna z najdynamiczniej rozwijających się aplikacji turystycznych w Polsce. To dobra propozycja dla osób interesujących się historią oraz dla tych, którzy chcą poznać i odkryć nieznane i ciekawe fakty dotyczące ważnych ośrodków średniowiecznej Europy.

Głównym celem przewodnika „Szlaki zamków gotyckich" jest promocja dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego (północna Polska, Obwód Kaliningradzki) tak atrakcyjnego, jak miernik jego uniwersalnych wartości historyczno-kulturowych.

Poprzednia wersja aplikacji miała dwie nowe wersje językowe: angielską i niemiecką. Ponadto został dostosowany do systemu iOS. Dodano również nową funkcję - możliwość odsłuchania opisów. Pojawiły się nowe miejsca i trasy biegnące przez województwo pomorskie. Nawiązywały one tematycznie do zabytków hydrotechniki i latarni morskich.

W najnowszej wersji poradnika znalazły się inne unikalne trasy i questy w obwodzie kaliningradzkim: śladami Immanuela Kanta, szlaki bursztynowe, szlaki fortyfikacji oraz szlaki I wojny światowej. Bursztynowy Szlak biegnący przez terytorium Rosji był połączony ze szlakiem w Polsce (działał w ramach poprzedniej aplikacji). Dodatkową funkcją przewodnika jest wycieczka do najciekawszych miejsc w Kaliningradzie - jednym z najbardziej tajemniczych i niezwykłych miast Europy Wschodniej.

Z aktualnej wersji aplikacji mogą korzystać osoby niedowidzące. Z pomocą asystenta osoba z dysfunkcją wzroku może poruszać się po aplikacji za pomocą głosu - po prostu mówiąc do aplikacji. Do tej wersji dodano również opcję audiodeskrypcji tekstu i zdjęć, które są dołączane do miejsc.

Aplikację możesz pobrać korzystając z linku https://mobilne.wm.pl/zamki-gotyckie lub wpisując „Szlaki zamków gotyckich" w wyszukiwarce rynku mobilnego Play lub AppStore.

 

Materiał pochodzi ze strony: https://www.plru.eu

 

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.