AKTUALNOŚCI

Naborów wniosków o dofinansowanie inicjatyw bilateralnych

EEA_logo

Przypominamy, że do 30 wrześnie br. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej w programie Środowisko, energia i zmiany klimatu.

 

Projekty mogą dotyczyć jednego lub więcej z poniższych obszarów programowych:

  • Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne,
  • Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja,
  • Środowisko i ekosystemy.

Zakres finansowania Projektów bilateralnych obejmuje:

  • wzmocnienie stosunków dwustronnych pomiędzy podmiotami z Państw - Darczyńców a podmiotami z Polski;
  • poszukiwanie partnerów dla projektów partnerskich z podmiotami z Państw - Darczyńców przed przygotowywaniem wniosku o dofinansowanie lub w jego trakcie,
  • rozwój ww. partnerstw oraz przygotowanie wniosku o dofinansowanie dla projektu partnerskiego z podmiotami z Państw - Darczyńców;
  • tworzenie sieci kontaktów, wymiana wiedzy, doświadczeń oraz najlepszych praktyk pomiędzy podmiotami z Polski a podmiotami z Państw - Darczyńców.

W tym naborze minimalna kwota dofinansowania to 1 000 euro, zaś maksymalna to 20 000 euro. Poziom dopuszczalnego wnioskowanego dofinansowania wynosi 100% kosztów kwalifikowanych.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do NFOŚiGW w formie elektronicznej za pośrednictwem GWD, dostępnego na stronie internetowej NFOŚiGW. Nabór zakończy się 30 września 2020 r., godz. 15:00.

Szczegóły ogłoszenia o naborze wniosków dostępne są w stronie internetowej Ministerstwa Klimatu oraz NFOŚiGW.

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.