Zima 2019

Nabór pomysłów na projekty badawcze

$image_alt

Do 19 sierpnia br. będzie otwarty nabór w Programie ESPON 2020, którego celem jest wybór najlepszych pomysłów na przeprowadzenie badań z konkretnych obszarów tematycznych.

Program ESPON dwa razy do roku zaprasza praktyków i ekspertów z administracji publicznej wszystkich szczebli do nadsyłania pomysłów na projekty badawcze z konkretnych obszarów tematycznych - tzw. „Targeted Analyses".

Opracowane samodzielnie lub we współpracy z innymi partnerami pomysły na projekty mogą dotyczyć:

  • specyficznych, z perspektywy europejskiej, cech regionów, miast, obszarów wiejskich, rozwinięcia typologii;
  • przetestowania konkretnej metody oceny wpływu terytorialnego polityki na danym obszarze.

Kluczowe jest, aby pomysły znajdowały zastosowanie w praktyce - w prowadzeniu polityk czy tworzeniu strategii rozwoju terytorialnego, przyczyniając się tym samym do realizacji założeń polityki Unii Europejskiej związanych z rozwojem terytorialnym.

Aktualny nabór propozycji projektowych trwa do 19 sierpnia 2016 r. Jest on prowadzony wyłącznie w języku angielskim.

Nadesłane bezpośrednio na adres e-mail: application@espon.eu propozycje zostaną poddane ocenie przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej ESPON (EUWT ESPON), które wybierze projekty do realizacji. Następnie w ramach otwartego konkursu dla badaczy i instytucji akademickich, do każdego z projektów zostanie wybrany wykonawca oraz zespół naukowy. Proces realizacji projektu odbywa się przy aktywnym udziale wszystkich partnerów: autorów pomysłu, ekspertów i naukowców.

Ogłoszenie konkursowe wraz z przewodnikiem aplikacyjnym są dostępne na stronie programu. Zgodnie z polityką Programu ESPON wszelkie pytania dotyczące projektów, procesu naboru, wypełnienia dokumentacji należy kierować bezpośrednio do EUWT ESPON, pisząc na adres e-mail: application@espon.eu.

view szablon artykułu


            

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.