AKTUALNOŚCI

Nabór pomysłów na projekty badawcze

$image_alt

Do 19 sierpnia br. będzie otwarty nabór w Programie ESPON 2020, którego celem jest wybór najlepszych pomysłów na przeprowadzenie badań z konkretnych obszarów tematycznych.

Program ESPON dwa razy do roku zaprasza praktyków i ekspertów z administracji publicznej wszystkich szczebli do nadsyłania pomysłów na projekty badawcze z konkretnych obszarów tematycznych - tzw. „Targeted Analyses".

Opracowane samodzielnie lub we współpracy z innymi partnerami pomysły na projekty mogą dotyczyć:

  • specyficznych, z perspektywy europejskiej, cech regionów, miast, obszarów wiejskich, rozwinięcia typologii;
  • przetestowania konkretnej metody oceny wpływu terytorialnego polityki na danym obszarze.

Kluczowe jest, aby pomysły znajdowały zastosowanie w praktyce - w prowadzeniu polityk czy tworzeniu strategii rozwoju terytorialnego, przyczyniając się tym samym do realizacji założeń polityki Unii Europejskiej związanych z rozwojem terytorialnym.

Aktualny nabór propozycji projektowych trwa do 19 sierpnia 2016 r. Jest on prowadzony wyłącznie w języku angielskim.

Nadesłane bezpośrednio na adres e-mail: application@espon.eu propozycje zostaną poddane ocenie przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej ESPON (EUWT ESPON), które wybierze projekty do realizacji. Następnie w ramach otwartego konkursu dla badaczy i instytucji akademickich, do każdego z projektów zostanie wybrany wykonawca oraz zespół naukowy. Proces realizacji projektu odbywa się przy aktywnym udziale wszystkich partnerów: autorów pomysłu, ekspertów i naukowców.

Ogłoszenie konkursowe wraz z przewodnikiem aplikacyjnym są dostępne na stronie programu. Zgodnie z polityką Programu ESPON wszelkie pytania dotyczące projektów, procesu naboru, wypełnienia dokumentacji należy kierować bezpośrednio do EUWT ESPON, pisząc na adres e-mail: application@espon.eu.

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.