AKTUALNOŚCI

Milion euro na gospodarkę o obiegu zamkniętym

EEA_logo

22 lipca ruszył nabór finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), w którym można uzyskać nawet milion euro wsparcia na projekt wzmacniający realizację gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

Konkurs, odbywa się w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu" finansowanego z Funduszy EOG i ma na celu wsparcie przedsięwzięć związanych z szeroko rozumianą gospodarką o obiegu zamkniętym.

Nabór ma wzmocnić zrównoważony rozwój gospodarki oraz wesprzeć skuteczne funkcjonowanie społeczeństwa i środowiska w dobie zmian klimatycznych. O wsparcie w szczególności mogą ubiegać się projekty związane ze zrównoważoną produkcją przemysłową oraz konsumpcją i z zakresu biogospodarki.

Minimalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 300 000 euro, a maksymalnie można ubiegać się o wsparcie w wysokości 1 000 000 euro. Wkład własny wnioskodawcy to wartość 15% kosztów kwalifikowalnych.

Nabór rozpoczął się 22 lipca i potrwa do 22 września 2020 r.

Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie Ministerstwa Klimatu, które wdraża konkurs wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.