Aktualności

Kampania promocyjna programu Horyzont 2020 w województwie pomorskim #PomorskiHoryzont obszar: transport i mobilność

Zapraszamy na kolejny odcinek kampanii promocyjnej Programu #Pomorski Horyzont. 7 lat realizacji Programu w województwie pomorskim to ponad 160 projektów o wartości przekraczającej 200 mln zł. Zaprezentowaliśmy już projekty z obszaru medycyny i zaawansowanych technologii, a także energii, klimatu i środowiska. Dziś przyjrzymy się dwóm projektom realizowanym w obszarze: transport i mobilność.

Pierwszy projekt  to zeroemisyjny transport:

Elektryfikacja transportu publicznego w miastach to projekt ELIPTIC, który realizuje Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni. Celem projektu jest rozwój ekologicznego, zeroemisyjnego elektrycznego transportu na terenie Gdyni.

Drugi to FLOW z Politechniki Gdańskiej:

Najlepsza uczelnia techniczna na Pomorzu realizuje projekt FLOW, którego celem jest zmniejszenie natężenia ruchu i korków. Efekty projektu wspomogą proces planowania rozwoju systemów transportowych w miastach Pomorza. 

Partnerami zaangażowanymi w przygotowanie kampanii są w szczególności: Agencja Rozwoju Pomorza, Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość, Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE przy Politechnice Gdańskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Stowarzyszenie  „Pomorskie w UE" / Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli.

Film TUTAJ:

`

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.