AKTUALNOŚCI

(Nie)Konferencja - Zarządzanie strategiczne w mieście

(Nie)Konferencja - Zarządzanie strategiczne w mieście
(Nie)Konferencja - Zarządzanie strategiczne w mieście

W dniach 11-12 kwietnia 2018 roku na terenie starej Stoczni Gdańskiej odbędzie się (nie)konferencja podsumowująca projekt URBACT III - Boosting Social Innovation. Zachęcamy do uczestnictwa. Zapisy trwają

 

Agenda spotkania - (Nie)konferencja Zarządzanie strategiczne w Mieście

 

Zarządzanie strategiczne miastami ma zawsze ten sam cel – zmieniać nasze miasta na lepsze. Coraz częściej mówimy o idei szczęśliwego miasta jako o najprostszym określeniu tego, do czego zmierzamy. W zmienianiu świata na lepsze najważniejsi są ludzie i to wszystko – często zaskakujące – co między nami się dzieje: od rozmowy po emocje, od przyglądania się sobie po wspólne działanie, od spierania się po zrozumienie i zaufanie. W takich relacjach rodzą się innowacje społeczne. Dzięki nim lepiej rozwiązujemy nasze problemy, realizujemy nasze potrzeby albo po prostu polepszamy nasze życie codzienne. To znaczy, że innowacje społeczne sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. Są więc najważniejszym sposobem urzeczywistniania idei szczęśliwego miasta. Stąd wniosek: innowacje społeczne stają się punktem odniesienia dla zarządzania strategicznego.

  • Dowiemy się, jak tworzą i wdrażają dokumenty strategiczne inne polskie miasta oraz miasta z projektu BoostINNO.
  • Porównamy doświadczenia, sprawdzimy czy nasze rozwiązania stosowane są w innych miastach, czy może ktoś znalazł lepszy sposób rozwiązywania podobnych problemów.
  • Przemyślimy, jak przełamać sektorowość programów i działań na rzecz spojrzenia całościowego, interdyscyplinarnego, wielowymiarowego – czyli jak zwiększyć innowacyjność zarządzania naszymi miastami.
  • Porozmawiamy, jak ewaluacja działań rozwojowych może wspierać prawdziwą refleksję
  • strategiczną a nie być narzędziem jedynie prostych rozliczeń efektywności.
  • Zastanowimy się, jakie są zależności między relacjami ludzkimi, innowacjami społecznymi a tworzeniem szczęśliwego miasta – czyli co jest najważniejsze w rozwoju naszych miast?

Zachęcamy do uczestnictwa!

view szablon artykułu

Szanowny Beneficjencie!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i przejściem części pracowników na system pracy zdalnej rekomendujemy rezygnację z wizyt  w urzędzie i kontakt z nami za pomocą środków elektronicznych: e-puap, e-mail:

 programymiedzynarodowe@pomorskie.eu 

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach międzynarodowych oraz inne informacje z regionu.